Wycieczka do wrocławskiego zoo

W dniu 6 czerwca grupa dzieci w wieku od 3 do 7 lat wyruszyła autokarem do Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu.

 

 

Celem wycieczki było między innymi wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Podczas wyjazdu dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznej fauny budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieciom szczególnie podobał się pobyt w „Afrykanarium”, w którym mogły obserwować morskie ssaki i ryby pod różnym kątem dzięki przeszkolonemu, podwodnemu tunelowi. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci.

W restauracji na terenie ZOO czekał na dzieci smaczny posiłek, który dodał dzieciom sił i energii na kolejne atrakcje tego miejsca. Dzięki pięknej pogodzie rejs statkiem po Odrze, na który dzieci nie mogły się doczekać, był okazją do krótkiego relaksu przy wspaniałych widokach. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć również placu zabaw, kramu z pamiątkami, a także pysznych lodów.

Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Po mile spędzonym wspólnie czasie dzieci wróciły do domów w dobrych humorach, ze wspomnieniami, które długo zostaną w ich pamięci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

Ewelina Patyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowa Wieś Książęca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.