60 -lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalonce

Mała a wielka duchem jednostka OSP w Szalonce, w Gminie Łęka Opatowska obchodziła 7 lipca 60 -lecie istnienia.

 

 

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w. św. Floriana w Opatowie. Proboszcz parafii ks. Józef Wachowiak modlił się w intencji druhów ochotników z OSP Szalonka, z wiernymi, członkami innych jednostek oraz zaproszonymi na jubileusz gośćmi. Po Mszy świętej wszyscy udali się do Domu Strażaka w Szalonce, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, w której uczestniczyli: Poczty Sztandarowe z jednostek Powiatu Kępińskiego, przedstawiciele: ZOW ZOSP RP w Poznaniu, Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łęce Opatowskiej, Wójt Gminy Łęka Opatowska Adam Kopis,   Poseł na Sejm Bożeny Henczyca, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, sponsorzy i zaproszeni goście, media lokalne oraz 22 druhów i druhen z OSP w Szalonce na czele z Prezesem dh Jackiem Sieczka.

 

Był czas na przedstawienie rysu historycznego jednostki, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych druhów, a następnie przyszedł czas na wręczenie odznaczeń.

Jednostka OSP w Szalonce została odznaczona Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa, za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczeni zostali również wyróżniający się druhowie zaangażowani w pracę na rzecz jednostki.

Przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości. W ciepłych słowach gratulowano druhom pięknej uroczystości i 60 lat istnienia jednostki. Na ręce Prezesa dh Jacka Sieczki przekazane zostały listy gratulacyjne; prezes z kolei z całym zarządem podziękował druhom za ofiarność w walce z żywiołem i zdarzeniami,  za udział w akcjach, w zawodach sportowych na różnych szczeblach, za udział w uroczystościach religijnych i państwowych, wszystkim darczyńcom za pomoc na rzecz jednostki. Prezes nie omieszkał podziękować za pomoc w przygotowaniu uroczystości, za bardzo dobrą współpracę przez wszystkie lata istnienia jednostki z władzami samorządowymi, władzami OSP, PSP i jednostkami z sąsiednich miejscowości.

Po części oficjalnej i wyprowadzeniu Pocztów Sztandarowych zaproszono na wspólny poczęstunek. Organizatorzy jubileuszu 60 – lecia OSP w Szalonce przygotowali z tej okazji mini festyn z atrakcjami zwłaszcza dla najmłodszych. Wieczorem zaplanowano dla wszystkich zabawę taneczną pod gwiazdami.

Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Kępno/Wieruszów i portal powiatowy.pl dziękuje za zaproszenie na uroczystość i GRATULUJE druhom z OSP w Szalonce pięknego jubileuszu.

Foto/Film E. Tomaszek, A. Świegot

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opatów, Szalonka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.