III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2018

W sobotę 8 września zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w III Ogólnopolskim Integracyjnym Biegu Ulicznym Wieruszów 2018 – stosunkowo młodym przedsięwzięciem, które zdobyło już dużą popularność. W biegu biorą udział uczestnicy z terenu całej Polski.

Uważamy, że Bieg na stałe wpisał się w kalendarium imprez sportowych, przyczyniając się do popularyzacji biegów jako najzdrowszej formy ruchu, promocji Miasta i Gminy Wieruszów oraz promocji aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Polski.

Jednym z wielu celów powyższej imprezy jest propagowanie tradycji aktywności ruchowej wśród osób z niepełnosprawnością oraz zwrócenie uwagi na ich problemy i potrzeby. Osoby indywidualne legitymujące się niepełnosprawnością, Zespoły z ŚDS, DPS, WTZ, Grup Wsparcia, Zakładów Aktywności Zawodowej, Spółdzielni Socjalnych oraz dzieci i młodzież niepełnosprawna będąca beneficjentami placówek oświatowych w tym oddziałów integracyjnych przedszkoli i szkół, Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością, Rodzinnych Domów Dziecka w ramach integracji będą rywalizować w klasyfikacji drużynowej na dystansie: 2,500 km (1/2 pętli) wspólnie z pozostałymi zawodnikami.

Natomiast pozostali biegacze będą mieli do pokonania 10 km ulicami miasta.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę. Dla zwycięzców przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe.

W biegu mogą wziąć osoby, które ukończyły 16 rok życia. Dla biegaczy, którzy wywalczą pierwszych VI miejsc, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, klasyfikacji osób z niepełnosprawnością oraz osób na wózkach przewidziano wartościowe nagrody rzeczowe.
Każdy uczestnik biegu bez względu na zajętą lokatę będzie miał szansę wygrać również nagrodę w losowaniu, które nastąpi podczas ceremonii dekoracji zwycięzców.

W tym dniu nastąpi również kolejne odsłonięcie pamiątkowych tablic w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków.

Serdecznie zapraszamy.

Regulamin – III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny – Wieruszów 2018 (pdf)

Projekt trasy – III Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny – Wieruszów 2018 (pdf)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.