Ja też potrafię

W ramach trwającej akcji letniej w dniu 9 lipca 2018 roku 51 dzieci oraz 11 opiekunów i wolontariuszy uczestniczyło w integracyjnej imprezie wakacyjnej, która odbyła się w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie.

 

Wyjazd ten został zorganizowany w ram,ach projektu „Ja też potrafię”, a uczestnikami były dzieci i młodzież z niepełnosprawnością uczęszczające w roku szkolnym na zajęcia w Ośrodku Edukacji i Rehabilitacji „Być razem” w Wieruszowie oraz dzieci i młodzież ze świetlic TPD w Mirkowie, Pieczyskach, Wyszanowie i Świetlicy Stowarzyszenia Profilaktycznego „Alternatywa” w Wieruszowie-Podzamczu. W projekcie zaplanowano jeszcze jeden wyjazd do Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie oraz na basen do Ostrzeszowa.

Podczas pobytu w Głazie uczestnicy wyjazdu integrowali się poprzez różne gry i zabawy sportowe prowadzone na boisku rekreacyjnym. Kolejną atrakcją wyjazdu był udział w zajęciach specjalistycznych, tj. jeździe konnej – hipoterapia, w wycieczce wozem taborowym po okolicy, pływaniu łódką i rowerkami wodnymi. Dla każdego dziecka przygotowany było drugie śniadanie oraz obiad – pyszny żurek i kiełbasa z grilla.

Projekt ten oprócz środków własnych Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc” współfinansowany jest ze środków Gminy Wieruszów i środków Starostwa Powiatowego.

Beneficjenci projektu dziękują za wiele wrażeń i udaną, wakacyjną zabawę organizatorom imprezy i darczyńcom, a nade wszystko opiekunom, z którymi spędzili miło czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Głaz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.