Kronika strażacka

Od dnia 02.07.2018r. do dnia 08.07.2018r. Państwowa Straż Pożarna odnotowała 37 zdarzeń.

1. W dniu 5.07.2018 o godz. 14:37 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie, że pomiędzy Łubnicami a Wójcinem widać wielki słup dymu. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów oraz po jednym zastępie straży z OSP Łubnice i OSP Wójcin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palące się śmieci i trawa na jednym z zakładów przemysłowych na terenie Wójcina. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się śmieci. Działania te wystarczyły do zlokalizowania i ugaszenia pożaru.

2. W dniu 7.07.2018 o godz. 14:56 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Chotynin gm. Bolesławiec. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów, trzy zastępy straży z terenu gm. Bolesławiec oraz jeden zastęp OSP Łubnice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar ścierniska na powierzchni ok. 3 ha. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu oraz jednego prądu wody w obronie na budynki inwentarskie. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Dalsze czynności straży polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska wodą.

3.W dniu 7.07.2018 o godz. 16:36 SKKP PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o osobie poszkodowanej po upadku z drzewa. Zdarzenie to miało miejsce w Goli gm. Bolesławiec. Z uwagi na fakt że wszystkie Zespoły Ratownictwa Medycznego były zajęte wezwano straż pożarną. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów oraz po jednym zastępie straży OSP Bolesławic i OSP Chróścin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano osobę poszkodowaną leżąca na ziemi. Osoba ta była przytomna z utrudnionym kontaktem słownym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej w postaci założenia kołnierza, ułożenie na desce ortopedycznej, tlenoterapii oraz na kontrolowaniu czynności życiowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM, lekarz przejął poszkodowanego uznając działania strażaków za prawidłowe. Osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.

4. W dniu 7.07.2018 o godz. 17:20 SKKP PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze zboża między Wójcinem a Łubnicami. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży JRG PSP W-ów oraz zastęp straży OSP Wójcin i OSP Łubnice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar zboża na powierzchni ok.2 arów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się zboże. Działania te wystarczyły do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Następne czynności polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska wodą.

5. W dniu 7.07.2018 o godz. 18:15 SKKP PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Chojny gm. Lututów. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży z terenu gm. Lututów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar lasu na powierzchni ok. 2 arów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się zboże. Działania te wystarczyły do lokalizacji i ugaszenia pożaru. Następne czynności polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska wodą.

6. W dniu 8.07.2018 o godz. 16:05 SKKP PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na drodze S8 115 km. gm. Sokolniki. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP w-ów oraz zastęp straży OSP Sokolniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy który po uderzeniu w bariery energochłonne znajdował się na pasie zieleni. Jedna osoba poszkodowana ( kierowca) był pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu źródła napięcia w pojeździe oraz zakręceniu zaworu instalacji gazowej.

5. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych, pożary suchej trawy na nieużytkach oraz usuwaniu owadów błonkoskrzydłych.

bryg. Dariusz Górecki
D-ca JRG w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.