Powiatowe obchody Święta Policji w Wieruszowie

Komendant Powiatowy w Wieruszowie inspektor Grzegorz Dzierzkowski był gospodarzem tegorocznych powiatowych obchodów Święta Policji, które odbyły się 11 lipca w Wieruszowie. W uroczystości wziął również udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi młodszy inspektor Jarosław Rybka. Tegoroczne Święto Policji jest związane z obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji, które zostały objęte patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi V-ce Starosta Powiatu Wieruszowskiego – Mirosław Urbaś, Przewodniczący Rady Powiatu – Andrzej Żóraw, Burmistrz Wieruszowa – Rafał Przybył, Przewodniczący Rady Miejskiej – Adam Śpigiel oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939” w Łodzi na czele z Prezesem Jarosławem Olbrychowskim, starszy kapitan Damian Polowy z Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie a także byli emeryci wieruszowskiej policji oraz ksiądz wikariusz Przemysław Patkowski z Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Wieruszowie.

Uroczystości rozpoczęto na placu apelowym przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Dowódca uroczystości – Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Wieruszowie, podinspektor Paweł Moska złożył meldunek o rozpoczęciu apelu z okazji Święta Policji, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi młodszemu inspektorowi Jarosławowi Rybce.

Po złożeniu meldunku głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie, który przywitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości oraz złożył życzenia wszystkim policjantom i pracownikom policji.

Kolejnym punktem apelu było wręczanie mianowań policjantom na wyższe stopnie służbowe. Z okazji tegorocznego Święta Policji Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi mianował 11 policjantów na wyższy stopień służbowy. Również Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie mianował 1 policjanta na wyższy stopień służbowy. Ponadto Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi oraz Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie wręczyli dyplom sierżantowi sztabowemu Piotrowi Płachta za zajęcie III miejsca w XII edycji konkursu, na najlepszego policjanta województwa łódzkiego, realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko – pirotechnicznego.

Po wręczeniu odznaczeń, medali i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne głos zabrali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi oraz zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia wszystkim policjantom, pracownikom policji i ich rodzinom.

Uroczystość zakończyła się złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi młodszemu inspektorowi Jarosławowi Rybce.

6 lipca 2018 roku podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Zgierzu Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi insp. Andrzejem Łapińskim odznaczyli aspiranta Piotra Domala z KPP w Wieruszowie srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Tego dnia podczas Niebieskiego Pikniku sierż.sztab. Piotr Płachta został również uhonorowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi za zajęcie VII miejsca w konkursie pn. „Najlepszy plan działania priorytetowego dzielnicowego województwa łódzkiego”

Źródło: www.wieruszow.policja.gov.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Powiatowe obchody Święta Policji w Wieruszowie

  1. grom pisze:

    Powiem szczerze, że policja ma najbrzydsze umundurowanie, wyglądają jak łapciuchy
    Zresztą jak formacja taka kreacja