Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

17 wrześnie br. na zaproszenie dyrektor Renaty Gość, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitał podróżnik i autor książek dla dzieci i młodzieży – Łukasz Wierzbicki. Przeprowadził on niezwykle ciekawe spotkanie autorskie, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV oraz V Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wraz z nauczycielkami.

Zaproszonego gościa oraz uczniów i nauczycieli powitała Agnieszka Kałka – pracownik biblioteki. Następnie autor zabrał uczniów w fascynującą, pełną przygód podróż po Afryce śladami Kazimierza Nowaka – bohatera książki „Afryka Kazika”. Uczniowie wysłuchali także historii niedźwiedzia Wojtka – bohatera z publikacji „Dziadek i Niedźwiadek”, kaprala 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii, który brał udział w bitwie o Monte Cassino. Podróżnik opowiedział także o swojej najnowszej książce pt. „Ocean to pikuś”, opisującej przygody Aleksandra Doby, Polaka, który jako pierwszy przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent, a do tego zrobił to trzykrotnie. Barwne opowieści, wzbogacone licznymi zdjęciami, rekwizytami, a nawet dźwiękami dzikiej przyrody, fascynowały oraz niezwykle bawiły uczniów. Ochotnicy odegrali także scenę z książki „Ocean to pikuś”, przedstawiającą walkę Aleksandra Doby z rekinem. Na koniec podróżnik rozdał dzieciom podpisane przez siebie zakładki do książek. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć oraz autografów.

Na koniec spotkania Agnieszka Kałka podziękowała Łukaszowi Wierzbickiemu za wspaniałe, interesujące i poszerzające wiedzę spotkanie, oraz życzyła mu dalszych wspaniałych historii do spisania.

Spotkanie autorskie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez trzcinicką bibliotekę „Z książką w plecaku przemierzamy gminę, ojczyznę i świat” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.