20 lat minęło….

Materiał fotograficzny, który świadczy o tym kto przyczynił się do powstania powiatu wieruszowskiego. Jak wspominał Janusz Tomaszewski – ówczesny wicepremier.

 

 

Z relacji jednego uczestnika obchodów 20-lecia powstania powiatów, „…myślałem, że jak go złapię to mu nogi powyrywam temu Piotrusiowi…” opowiadał premier. Zapytany premier kto to Piotruś odpowiedział, że chodzi o Piotra Mortę. „Otwieram lodówkę a tam Piotruś…..” – kontynuował premier, dręczył mnie, aż do momentu podjęcia przez Rząd RP i moje ministerstwo decyzji o podziale administracyjnym Polski na Powiaty.

Nie odpuszczał, przyjechałem do Was na Piotra zaproszenie, zobaczyłem to tętniące życiem miasto i gminy, które miały wchodzić w skład powiatu i to zaangażowanie ludzi. Wszystkich skupił wokół sprawy którą skutecznie drążył i doprowadził do pozytywnego zakończenia był właśnie Piotr Morta. To on był nie tylko zapraszającym premiera do Wieruszowa, był jednocześnie gospodarzem tej wizyty i organizatorem.

Poziom organizacyjny budził szacunek i uznanie nie tylko mieszkańców, ale również wielu gości z całego kraju, którzy wówczas w Wieruszowie gościli na zjeździe młodzieży aktywnej politycznie i społecznie. Z młodzieżą w Wieruszowie spotykał się wówczas Premier Tomaszewski.

Należy tutaj również pamiętać o przychylności i wsparciu Krzysztofa Kwiatkowskiego dla sprawy Wieruszowa. Zapraszamy do galerii zdjęć z wizyty premiera Janusza Tomaszewskiego w Wieruszowie 20 lat temu….

fot0. archiwum itp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „20 lat minęło….

 1. Anonim pisze:

  Skromność to cecha, która nie jest silną stroną pana Morty

 2. Mieszkaniec powiatu pisze:

  Ważne, że skutecznie działa…..
  Moje gratulacje dla Pana Morty i podziękowania….
  Mamy powiat, miał w tym niemały udział a inni są beneficjentami jego działań i okazuje się, że przypinają sobie medale za friko… a teraz im wstyd.
  Tobie również Anonim????

 3. XYZ pisze:

  Jak ktoś ma sukcesy to nie musi być skromny, gorzej jak się nieustannie chwali a nie ma czym

 4. Patriota lokalny pisze:

  Dobrze, że mamy jeszcze aktywnych społeczników, którzy Coś dobrego dla tego
  miasta potrafią zrobić. Lewakom i nieudacznikom, którzy tylko siedzą przy kompach negują i krytyką już dziękujemy!!!
  Po trzykroć dziękujemy. Zajmijcie się sami sobą pieski, misie i kozackie nie wiadomo co. Dobrze, że starosta Szymanek zaprośł premiera Tomaszewskiego, któremu podzìękowanie się należy za powiat. Dobrze, że Premier wielokrotnie wymienił osobę, która miała duży udział w powstaniu powiatu. Pan Morta jak potwierdzają to również zdjęcie odegrał w tej sprawie niepośrednią rolę. Sam z kolei wymienia wielu zaangażowanych w sprawę tworzenia powiatu w wywiadzie który swego czasu ITP przeprowadził. Może ten wywiad przypomnicie?
  Jest dobra okazja.