Spotkanie z Olgą Rudnicką

30 października br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy gościła Olgę Rudnicką –pisarkę powieści kryminalnych. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez trzcinicką bibliotekę „Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zebranych mieszkańców z terenu Gminy Trzcinica powitała dyrektor biblioteki – Renata Gość. Na spotkanie przybyli m. in. wójt Gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, przewodniczący Rady Gminy Trzcinica – Zdzisław Mikołajczyk, mieszkańcy a przede wszystkim pasjonaci literatury pięknej. Do uczestników dołączył również proboszcz trzcinickiej parafii – ks. kanonik Wiesław Cieplik. Zgromadzeni mieszkańcy wysłuchali konwersacji prowadzonej między Panią Olgą a Anną Parzonką – bibliotekarzem Filii Bibliotecznej w Laskach i dyrektor trzcinickiej książnicy. W trakcie jej trwania padło wiele ciekawych pytań oraz wyczerpujących, szczerych, a czasem zabawnych odpowiedzi. Osoby uczestniczące w spotkaniu miały także okazję zadawać autorce pytania.

Na koniec spotkania dyrektor biblioteki serdecznie podziękowała Oldze Rudnickiej bukietem kwiatów. Do życzeń dołączył się również wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik oraz przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk Następnie dyrektor GBP zaprosiła wszystkich zebranych do wspólnych rozmów i wymiany wrażeń przy specjalnie przygotowanym na tę okazję poczęstunku.

Olga Rudnicka zadebiutowała jako autorka jeszcze podczas studiów, mając niespełna dwadzieścia lat, w 2008 roku ukazała się jej pierwsza książka pod tytułem „Martwe jezioro”. Jak sama przyznaje, rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem, aby ulżyć swojej wyobraźni, przez lata nagromadziło się w jej głowie wielu bohaterów i postanowiła znaleźć im nowe miejsce – na kartkach swoich powieści. Namiętnie czyta książki Joanny Chmielewskiej, Stephena Kinga, Joe Hilla i Harlena Cobena.

Po przeczytaniu wszystkich książek w domowej biblioteczne, postanowiła przelać własne pomysły na papier. Gdy skończyła pierwszą powieść i wysłała ją do wydawcy, na jego decyzję nie musiała długo czekać – po dwóch dniach dostała odpowiedź i w wieku dziewiętnastu lat pojechała do Warszawy na rozmowę w sprawie publikacji. Kolejne książki Rudnickiej pojawiały się w niewielkich odstępach czasu. Już rok później do księgarni zawitała kontynuacja pierwszej powieści pod tytułem „Czy ten rudy kot to pies?”. Wielu swoich bohaterów lubi i nie pozwala im prędko przejść „na emeryturę” – tak powstały dwie książki opowiadające przygody Marii i Anety pod tytułem „Zacisze 13” i „Zacisze 13 powrót”, oraz trzy książki o Nataliach Sucharskich: „Natalii 5”, „Drugi przekręt Natalii” oraz „Do trzech razy Natalie”. Oprócz serii książkowych Olga Rudnicka ma na koncie jeszcze samodzielne powieści, takie jak „Lilith”, „Cichy wielbiciel”, „Fartowny pech”, „Diabli nadali” oraz „Były sobie świnki trzy”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments