Bieg dla Niepodległej w Kępnie

W niedzielę, 11 listopada, o godz. 11.11 na 100-lecie Niepodległej Polski ponad 300 osób uczestniczyło w „V Biegu św. Marcina – Biegu Stulecia”. Tuż przed startem zgromadzeni wspólnie odśpiewali hymn państwowy, wypuszczono też biało-czerwone baloniki. Na starcie stanęli amatorzy, wyczynowcy i pasjonaci biegów w biało-czerwonych koszulkach tworząc biało-czerwoną flagę, by wspólnie poczuć rywalizację i upamiętnić 100. rocznice odzyskania niepodległości.

Burmistrz Piotr Psikus zasygnalizował rozpoczęcie biegu wystrzałem ze startera.
Kępno jest jednym ze stu miast, gdzie odbył się bieg upamiętniający wolność oraz niepodległość państwa. W ten sposób również uatrakcyjniliśmy wydarzenia kulturalne z okazji imienin patrona najstarszej kępińskiej parafii św. Marcina. W kategorii mężczyzn na podium tegorocznego biegu stanęli Dmytro Musiiatchenko, Jacek Sobas i Martin Sobota. Najszybszą kobietą podczas tego biegu okazała się Iryna Masnyk, kolejna na podium stanęła Karolina Obstój, trzecie miejsce zdobyła Sylwia Pietroczuk.

Bieg symbolizował trud naszego Narodu zmierzającego do odzyskania niepodległości państwa i powrotu Polski na mapy Europy. Wysiłek biegaczy, podobnie jak naszych rodaków sprzed 100 lat temu, uwieńczyła radość i szczęście na mecie, pod hasłem „NIEPODLEGŁOŚĆ”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.