Ja to mam szczęście

11 listopada jest dniem-symbolem miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa. W tym roku obchodzimy wyjątkową rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. 100 lat czekali na ten dzień nasi pradziadowie, dziadowie i ojcowie. W XXI wieku naszym obowiązkiem wobec przodków i nas samych jest czczenie tego dnia w sposób wyjątkowy.

W Szkole Podstawowej w Pieczyskach odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów najmłodszych i najstarszych klas. W tym dniu wszyscy uczniowie w strojach galowych zebrali się na szkolnym korytarzu, aby uczestniczyć w akademii. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor. Po odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na główne występy. Na rozpoczęcie dzieci z klasy I zaprezentowały taniec z chorągiewkami. Po nich wystąpili uczniowie z klasy III, którzy przygotowali wiersz i piosenkę patriotyczną.

Głównym elementem części artystycznej był występ uczniów klas VI-VIII, którzy przypomnieli, jaką drogę trzeba było pokonać, aby mogło odrodzić się państwo polskie po 123 latach niewoli. Całość przeplatana była wierszami i piosenkami o tematyce patriotycznej. Zwieńczeniem akademii był polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów z klasy I.

Po części artystycznej nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów, będących jednymi z działań przewidzianych w programie „Rok dla Niepodległej”. Pierwszym z nich był konkurs informatyczny dla klas VII-VIII na zrobienie prezentacji multimedialnej pt. „Wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości”. Najlepszą prezentację przygotował uczeń klasy VII Filip Domański, który otrzymał nagrodę książkową i pamiątkowy dyplom. Drugi to konkurs recytatorski, którego laureatami zostali: Wiktor Zając z klasy V, Adam Sztucki z klasy V i Małgorzata Dąbik z klasy VII. Oni również otrzymali nagrody książkowe.

W piątek 9 listopada wzięliśmy także udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania czterech zwrotek hymnu Polski. Równo o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie wykonali w postawie na baczność i w strojach galowych nasz hymn narodowy. Tę wyjątkową chwilę uświetniły także recytacje laureatów konkursu recytatorskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pieczyska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.