Mała Książka – Wielki Człowiek

Od września już ponad 13 tys. trzylatków (dzieci urodzone w 2015 roku) z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj:

Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, ul. Klemensa Wierusza 7-9
Filia nr 1, ul. Teklinowska 27 (SP2)
Filia nr 3, ul. Warszawska 93 a (salki parafialne)
Filia w Pieczyskach, Pieczyska 59 (sala OSP)
Filia w Wyszanowie, ul. Szkolna 10. (SP Wyszanów)

Do zobaczenia!
MGBP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Mała Książka – Wielki Człowiek

1. logiczny czlowiek pisze:

/ nie pamiętam który to pisarz napisał takie motywacyjne określenia /
    ^ euforia i duma uprzedza upadek/
    ^najgorszy ten negocjator który za sprytnego się uważa/
    ^nie wierzy w siebie ten, kto otacza się pochlebcami/
    Nie było to z Upadku Gigantów?
    Przydałoby się coś jeszcze o złotej rączce i manipulacji, socjotechnice i uzależnieniu oj tam oj tam takie moje spostrzeżenia a kogo to/
    Pozdrowienia dla wodza ,uściski, salutowanie, ukłony, wyrazy pamięci, ucałowania,dygnięcie/
    czekam na REZULTATY ratytaty ratytaty

• Anonim pisze:

A nie ma pan logiczny czegoś o podłym postępowaniu wobec kogoś, śmieszności małostkowych ludzi, o opisywaniu i pomawianiu ludzi, podważaniu ich autorytetu i wiarygodności, o poczynaniach ludzi – świń?

• elvi pisze:

Nie trzeba brać tego pod uwage i tych od rt, bo to jest glupawka, nikt sobie nic z tego nie robi i szkoda na to prądu. kazda żmija zatruje sie swoim jadem tylko trzeba dac jej troche czasu. Pan wygrany tak psioczył na pis i przyjął flagi od prezydenta? przyjął pieniądze z rządowych programów? no ja tu czegos nie rozumiem i pewnie nie tylko ja. no ale kogo żescie sobie wybrali tego macie. i róbta co chceta 🙂

2. Ele pisze:

Świnie lubią błoto, to ich naturalne środowisko