Ogłoszenie o drugiej licytacji nieruchomości

Komornik Sądowy Przy Sądzie Rejonowym w Kępnie Łukasz Sójka (tel. 690-584-888, (062) 781-87-98) ogłasza, że: dnia 03-12-2018 r. o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kępnie mającego siedzibę przy al. Marcinkowskiego 10 w sali nr 6, odbędzie się druga licytacja nieruchomości gruntowej zabudowanej należącej do: Andrzej Walczak stanowiącej: własność dłużnika

położonej:

63-600 Kępno, Świba 143

dla której Sąd Rejonowy w Kępnie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW [NKW: KZ1E/00050013/1].

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana. Według ewidencji gruntów wyceniana nieruchomość jest zlokalizowana w województwie wielkopolskim, powiat kępiński, jednostka ewidencyjna Kępno obszar wiejski, obręb 8 Świba na działce o numerze ewidencyjnym 455 o powierzchni 0,10 ha.

Pod adresem Świba 143 działka 455 zameldowanych jest 5 osób pełnoletnich. Budynek nie jest ubezpieczony. Działka 455 zlokalizowana w śródmieściu Świby w otoczeniu terenów zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz terenów usługowych. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Działka graniczy z linią kolejową PKP. Teren działki płaski, ziemny. Działka w kształcie trójkąta. Teren działki płaski, ziemny, porośnięty trawą z nasadzeniami ozdobnymi niskopiennymi. W części podjazdu teren działki utwardzony. Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym dobudowanym do budynku na działce sąsiedniej oraz budynkiem garażowo-gospodarczym. Do działki doprowadzone przyłącze wodne, energetyczne i kanalizacyjne. Działka ogrodzona.

Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym i garażowo-gospodarczym nie trwale z gruntem związanym:
– budynek mieszkalny wybudowany w technologii tradycyjnej systemem gospodarczym prawdopodobnie w latach 20-30-tych. Budynek murowany częściowo podpiwniczony parterowy z użytkowym poddaszem. Fundamenty kamień polny, betonowane. Ściany murowane z cegły pełnej jednowarstwowe. Ściany wewnętrzne z cegły pełnej. Strop drewniany belkowy oraz nad piwnicą klaina. Dach drewniany płatwiowo kleszczowy kryty blachą trapezową. Rynny PCV. Okna PCV z 2008 roku. Drzwi drewniane przeszklone. Posadzki betonowe zbrojone z izolacją przeciwwilgociową. Centralne ogrzewanie węglowe. Podłogi: panele podłogowe, płytki ceramiczne, wykładzina. Ściany: malowane farbami, terakota, panele, deska. Stan techniczny dobry. Standard wykończenia powyżej średniego. Skład pomieszczeń:
– parter: ganek, korytarz, salon, pokój, sauna, łazienka, kuchnia, spiżarnia, pokój, pomieszczenie gosp. wc.
– poddasze: holl, salon, 6 pokoi, pomieszczenie gosp., korytarz.

Dla nieruchomości gruntowej w Sądzie Rejonowym w Kępnie w V Wydziale Ksiąg Wieczystych prowadzona jest księga wieczysta o numerze KW: KZ1E/00050013/1.

Suma oszacowania wynosi 460 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 306 666,67 zł.

Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, tj. 46 000,00 zł w gotówce najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art.976§ 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego a zezwolenia tego nie przedstawił oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Asesor komorniczy                                              Komornik Sądowy
Łukasz Kozioł                                                       Łukasz Sójka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie płatne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.