Ostatnia sesja Rady Miasta w Kępnie tej kadencji

Za nami już ostatnia w tej kadencji, 62. Zwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Kępnie. Po raz ostatni radni spotkali się w takim gronie. 21 października wyborcy zadecydowali, kto ma rządzić przez najbliższe 5 lat.

Obrady rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Państwowego a minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy polegli za ojczyznę na przestrzeni wieków. Zdecydowaną większością głosów radni przyjęli wszystkie, ostatnie już projekty uchwał. Burmistrz Piotr Psikus, przekazał także projekt budżetu na 2019 r.

Wśród trwających rozmów padło pytanie o kępiński basen i datę jego oficjalnego otwarcia. Prezes spółki Projekt Kępno – Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska – wyjaśniła, że wszystkie prace postępują zgodnie z terminem – Wszystko przebiega zgodnie z planem. W tej chwili się szkolimy. Wszyscy pracownicy w zakresie obsługi technicznej jak i elektronicznej obsługi systemów kasowych. Obiekt nie został jeszcze odebrany ponieważ trwają ostatnie prace wykończeniowe.

Nie zabrakło wzajemnych podziękowań i życzeń, które przekazali radnym Burmistrz Psikus i Przewodniczący Rady Miejskiej – Andrzej Stachowiak.

Radny Krzysztof Dąbrowski ze wzruszeniem wspominał i dziękował za wiele lat pracy samorządowej. Wszystkim paniom radnym wręczył kwiaty oraz słodkie upominki.

Przypomnijmy, że w nowej kadencji zabraknie aż 9 radnych, którzy nie uzyskali ponownego mandatu zaufania od wyborców bądź nie ubiegali się o niego. W trakcie obrad radnej Irenie Sadek wręczono zaświadczenie o wyborze na kolejną kadencję w miejsce burmistrza Piotra Psikusa.

Z okazji zakończonej kadencji radni otrzymali list gratulacyjny, pamiątkowe zdjęcie i książkę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.