Informacje z PSP w Wieruszowie

Od dnia 01.01.2019r. do dnia 6.01.2019r. Państwowa Straż Pożarna odnotowała 9 zdarzeń.

1. W dniu 02.01.2019 o godz. 5:20 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze w jednym z zakładów stolarskich znajdujących się na terenie Wieruszowa. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży JRG W-ów oraz trzy zastępy straży OSP z terenu gm. Wieruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano halę produkcyjno-magazynową objętą w całości pożarem. Z uwagi na bardzo silne zadymienie oraz na bezpośrednie usytuowanie sąsiadujących hal magazynowych podjęto decyzję o zwiększeniu dodatkowych sił i środków. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 8 prądów wody w natarciu do wnętrza hali oraz cztery prądy wody w obronie na sąsiadujące hale. Działania te doprowadziły do lokalizacji i likwidacji pożaru. Z uwagi na silne zadymienie oraz bliskie usytuowanie szkoły w porozumieniu z jej dyrektorem podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć. Ogółem w zdarzeniu udział brało 18 zastępów gaśniczych a straty oszacowano na ok. 3 mln 800 tys. zł.

2.W dniu 02.01.2019 o godz. 17.13 SKKP PSP Wieruszów odebrało zgłoszenie o uwięzionym psie w studzience kanalizacyjnej w miejscowości Wyszanów w gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży OSP Wyszanów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy lekarzowi w podaniu środka uspokajającego i wydostaniu psa na zewnątrz.

3. W dniu 03.1.2019 o godz. 15:29 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym na drodze S8 128 km. w gm. Sokolniki. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów oraz dwa zastępy straży OSP Walichnowy i Sokolniki. Po przybyciu na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy objęty w całości pożarem. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się pojazd. Działania te doprowadziły do lokalizacji i ugaszenia pożaru.

4. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony

Przeciwpożarowej to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych oraz pożary sadzy w przewodach kominowych.

bryg. Dariusz Górecki

D-ca JRG w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.