Już po raz IV ulicami Kępna przeszedł Orszak Trzech Króli

6 stycznia w całej Polsce zabrzmiały radośnie głosy milionów kolędników. W Święto Objawienia Pańskiego ulicami 752 miejscowości w kraju i 22 poza granicami Polski przeszły Orszaki Trzech Króli.

Podczas Mszy św. o godz. 11.00 w kościele p.w. Św. Marcina w Kępnie proboszcz ks. Jerzy Palpuchowski poświęcił złoto, kredę i kadzidło na wspomnienie Mędrców, którzy przybyli do narodzonego Dzieciątka Jezus i złożyli dary. Po zakończeniu Mszy św. odbyły się w kościele jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży z kępińskich szkół, po czym wyruszył barwny Orszak Trzech Króli kierując się ulicami miasta na rynek kępiński, gdzie była stajenka, a w niej Dzieciątko, Maryja i Józef.
OTK, jak co roku budzi duże zainteresowanie. Oczywiście prym wiodą trzej Magowie, idą kolędnicy, pasterze, aniołowie,  mieszkańcy Kępna i gminy.

Orszak 2019 wędrował ulicami naszych miejscowości pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”, które nawiązuje do 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża oraz do jego 1. pielgrzymki do Polski.
Pierwszy OTK wyruszył w 2009 roku. W każdy następny rok zwiększała się liczba miast i wsi, które organizowały to barwne widowisko nawiązujące do narodzin Jezusa, jednocześnie kultywując tę piękną polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek.
Foto/E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.