Studia dualne na terenie gminy Łęka Opatowska

Grupa podmiotów, w której znalazły się Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu, Gmina Łęka Opatowska, Fundacja Partnerstwo Narodów i Firmy – liderzy w branży meblowej Gminy Łęka Opatowska i powiatu kępińskiego, podjęła się wspólnego projektu zorganizowania warunków wysokospecjalistycznego kształcenia kadr dla lokalnego przemysłu meblarskiego oraz szeroko rozumianej edukacji związanej z przygotowaniem się do coraz szybciej pojawiających się nowych technologii w przemyśle i produkcji.

Inicjatorzy zamierzają w krótkim czasie stworzyć warunki dla przemysłu 4.0. w Gminie Łęka Opatowska i w powiecie kępińskim.

Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania, Wójt Gminy Łęka Opatowska, Fundacja Partnerstwo Narodów i Firmy – liderzy w branży meblowej Gminy Łęka Opatowska i powiatu kępińskiego, podjęli się współpracy w zakresie uruchomienia lokalnego ośrodka zamiejscowego Uczelni wrocławskiej, mającego na celu zainicjowanie kształcenia dedykowanego dla partnerów przemysłu meblowego, ale także dla lokalnego środowiska, gwarantując możliwość studiowania w Gminie Łęka Opatowska, otwartego dla wszystkich zainteresowanych kształceniem się na tej Uczelni.

Wymienieni Partnerzy zawarli pomiędzy sobą porozumienie, które oprócz wymienionego wyżej celu kształcenia, ma także umożliwić utworzenie lokalnego ośrodka naukowo – badawczego, aby przygotowywać swoje Firmy do wymogów firm XXI wieku, na poziomie 4.0.

Partnerzy tworząc tę inicjatywę zabiegają, aby kształceniem objęci zostali także obcokrajowcy, pracujący w ich Firmach, dla podniesienia ich przydatności dla lokalnego przemysłu, ale także dla podniesienia ich kwalifikacji, aby przebywający w Polsce obcokrajowcy integrowali się nie tylko kulturowo, ale także w zakresie współdziałania w produkcji i nowych technologiach. Ich związanie się z kluczowymi Firmami lokalnego przemysłu, to przede wszystkim stabilizacja kadr zatrudnionych w tych podmiotach, jak u ich kooperantów, czy partnerów handlowych.

Dzięki budowanej koalicji i specyficznej ofercie nauki i pracy, Partnerzy z optymizmem spoglądają w najbliższą i dalszą przyszłość, bo dzięki budowaniu zaplecza dla przyszłych kadr i dla przyszłych technologii lub rozwiązań, mogą być o krok dalej od konkurencji, tak na polskim rynku, jak i na rynkach zagranicznych.

Wynikiem porozumień, jest uruchomienie od początku stycznia naboru na pierwszy rok studiów, które będą prowadzone w Gminie Łęka Opatowska. Nabór trwać będzie do 28 lutego, a inaugurację pierwszego roku akademickiego w ośrodku zamiejscowym planuje się na początku marca 2019 roku. Inicjatorzy mają nadzieję na duże zainteresowanie przedsięwzięciem, tak wśród załóg Firm – partnerów porozumienia, jak i lokalnej społeczności.

leka-opatowska.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.