Kronika z KP PSP w Wieruszowie

Od dnia 28.01.2019r. do dnia 3.02.2019r. Państwowa Straż Pożarna odnotowała 12 zdarzeń.

1. W dniu 28.01.2019 o godz. 11:01 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego na drodze S8 140km. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp straży OSP Chojny. Po przybyciu na miejsca zderzania zastano samochód dostawczy który uderzył w bariery energochłonne blokując lewy pas drogi S8. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora oraz na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

2.W dniu 28.01.2019 o godz. 21.51 SKKP PSP Wieruszów odebrało zgłoszenie wypadku samochodu osobowego w miejscowości Osiek gm. Galewice. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży JRG PSP W-ów. Po przybyciu na miejsca zdarzenia zastano samochód osobowy który wpadł do pobliskiego rowu, dwie osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu źródła napięcia w pojeździe oraz na uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

3. W dniu 02.02.2019 o godz. 19.01 SKKP PSP Wieruszów odebrało zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych w miejscowości Kuźnica Skakawska w gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów, jeden zastęp straży OSP Wieruszów oraz dwa zastępy JRG Kępno z uwagi iż zgłoszenie dotyczyło granicy powiatu Kępińskiego. Po przybyciu na miejsca zdarzenia zastano cztery samochody osobowe uczestniczące w zdarzeniu. Jena osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM, natomiast druga z osób oddaliła się z miejsca zdarzenia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odnalezieniu osoby poszkodowanej u której nie stwierdzono żadnych obrażeń i przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Osoby poszkodowane zostały przetransportowane do pobliskiego szpitala. Dalsze czynności straży polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

3. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony

Przeciwpożarowej to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych oraz pożary sadzy w przewodach kominowych.

bryg. Dariusz Górecki

D-ca JRG w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.