Szpital w Kępnie z dofinansowaniem rzędu 750 000 zł

750 000 zł – taką kwotę przekazał zarząd Powiatu Kępińskiego dla kępińskiego szpitala na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego i wyposażenia. Podpisanie umowy dofinansowania dotacji celowej odbyło się w piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Przekazanie takich środków to realizacja wcześniejszych zobowiązań wobec szpitala.Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku Powiat Kępiński także przekazał kwotę 750 tys. zł. Natomiast w wieloletniej prognozie finansowej na dwa kolejne lata przewidziano łączną kwotę 500 000 zł.

Umowę podpisali ze strony powiatu starosta – Robert Kieruzal i wicestarosta – Alicja Śniegocka przy kontrasygnacie skarbnika – Marcina Trojaka. SPZOZ reprezentował dyrektor jednostki – Jakub Krawczyk przy kontrasygnacie głównego księgowego – Beaty Andrzejewskiej.

Jak podkreślił starosta kępiński – Robert Kieruzal – rozwój kępińskiego szpitala jak i jego kondycja finansowa są bardzo ważne dla władz powiatu – Wiemy, że pieniądze są potrzebne. Rozwój szpitala jest dla nas najważniejszy, tak jak jego kondycja finansowa. Dlatego chcemy uruchomić tą dotacje jak najszybciej, aby szpital mógł nadal inwestować, rozwijać się i być chlubą naszego powiatu.

Kwotę dotacji docenił dyrektor szpitala – Jakub Krawczyk – Bardzo dziękuję Starostwu Powiatowemu za wsparcie w trudnej sytuacji finansowej w znajduje się szpital. Oczywiście jest to kwota, tak jak Pan Starosta i Pan Skarbnik zwrócili uwagę, jest z celem na inwestycję. My będziemy oczywiście rozważnie planować dalsze działania w porozumieniu ze starostwem, chociażby z uwagi na trudną sytuację finansową i odpowiednie rozplanowanie wydatków związanych z tą dotacją.

Na zakończenie starosta kępiński dodał, że obowiązkiem samorządu jakim jest Powiat Kępiński, jest bezpieczeństwo pacjentów poprzez dbanie o sytuację w szpitalu i jego kondycję finansową.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Szpital w Kępnie z dofinansowaniem rzędu 750 000 zł

  1. pacjent pisze:

    Wieruszowskie starostwo od szpitala już dawno umyło rączki. Działalność szpitala idzie w złym kierunku . Gdyby starostwo wymusiło lub chciało wymusić inną linię funkcjonowania i starało się zdobyć środki na szpital mogłoby być inaczej. Szpital powinien służyć mieszkańcom w momentach kryzysowych a nie być tylko pośrednikiem w przekazywaniu do innego. Przychodnie to działalność z pewnością pożądana, ale nie pierwszorzędna.