„Witajcie w naszej bajce…”

W niedzielne popołudnie, 10 lutego 2019 r. odbyła się ZABAWA CHOINKOWA przygotowana przez uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Radostowie. Punktualnie o godzinie 15.00 w sali OSP w Radostowie zjawili się zaproszeni goście, a wśród nich prezes Stowarzyszenia Wsi Radostów pani Teresa Piotrowicz.

Wszystkich zebranych gości przywitała dyrektor szkoły pani Maria Jama. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali piękną część artystyczną, która nie tylko rozbawiła, ale również wzruszyła publiczność. Na początku wystąpili najmłodsi uczniowie naszej szkoły, zabierając gości w cudowny, kolorowy i magiczny świat bajek. Widzowie mogli przenieść się w świat swego dzieciństwa, w którym spotkali dobrą wróżkę, złą Babę Jagę, eleganckiego Kota w Butach, okrutnego Gargamela, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, podstępnego wilka i oczywiście siedmiu krasnoludków.

W kolejnym punkcie programu publiczność mogła przekonać się jak ciężkie i trudne jest życie ucznia. Młodzi aktorzy z klasy szóstej, siódmej i ósmej w komiczny i zabawny sposób pokazali, jak wygląda dzień w szkole. Ile trudu trzeba włożyć w naukę, aby osiągnąć sukces.

Natomiast uczniowie klasy czwartej i piątej zaprezentowali gościom „Rzepkę” Juliana Tuwima. W tym przedstawieniu publiczność mogła spotkać się oko w oko z dziadkiem, babcią, wnuczkiem, pieskiem, kotkiem, kurką, gąską, boćkiem, żabką, kawką i oczywiście rzepką.

W ostatnim punkcie programu uczniowie zabrali widzów w świat muzyki i tańca. Piosenka o babci i dziadku wprowadziła publiczność w nostalgiczny i wzruszający nastrój, z którego zostali wyrwani, oglądając wspaniały występ dziewczyn w nowoczesnym tańcu.

Dużą rolę odegrali również rodzice, którzy stanęli na wysokości zadania, ubierając swoje dzieci w odpowiednie stroje, adekwatne do odgrywanych przez nie ról.

Po występach przyszedł czas na wspaniałą zabawę i konkursy taneczne. To był naprawdę wieczór pełen przeżyć. Do zobaczenia za rok!!!

SP Radostów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Radostów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.