Wiosna w Szkole Podstawowej w Żdżarach

Jak tradycja stara każe dzień 21 marca jest dniem w którym uczniowie wraz z nauczycielami żegnają zimę, a witają wiosnę. Tak też było i tym razem w naszej szkole.

 

 

Uczniowie od samego rana przejęli pałeczkę sterów szkolnych i zamienili się rolami z nauczycielami. Starsze koleżanki i koledzy wcielili się w nauczycieli i przeprowadzili ciekawe lekcje. Po tak ciężkiej pracy nadszedł czas zabawy i radości.

Każda klasa przygotowała sukienkę Pani Wiosny, w którą to zostały ubrane wytypowane osoby z każdej klasy.  Gdy ,,Wiosny” były gotowe wszyscy uczniowie ubrali piękne kolorowe kapelusze i razem z przedszkolakami wyruszyliśmy barwnym korowodem, na spalenie ,,Zimy – Marzanny” .

Po powrocie do szkoły rozpoczął się  konkurs ,,Mam talent” –  w profesjonalny sposób przygotowany przez Samorząd Szkolny. Wszystkie występy naszych małych i dużych artystów były wspaniałe. Jury miało nie lada wyzwanie, jak wytypować trzech finalistów?.

Po burzliwych obradach, pierwsze miejsce zajęła Oliwia Cierkosz z klasy IV, Drugie miejsce zdobyła Magdalena Strzała z klasy I, a trzecie miejsce przypadło Marcie Mani z klasy VIII.
I tak powoli Pierwszy Dzień Wiosny dobiegł końca. Mamy nadzieję, że podczas tych wszystkich atrakcji wiosna usłyszała nasze wołanie i na dobre rozgości się zarówno w Żdżarach jak i w całej Polsce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.