Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa w warcabach

W dniu 07 kwietnia 2019 roku Drużbice pow. bełchatowski gościły warcabistów, którzy rozegrali Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Województwa Łódzkiego w warcabach klasycznych 64-polowych.

 

Udział wzięło 78 zawodników oraz 56 zawodniczek z kilkunastu miejscowości, wśród nich 14 warcabistów z LKS „CZARNA DAMKA” Lututów z siedzibą w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie oraz Marta i Wojciech Okoń z Brzózek.

Rozegrano 9 rund z czasem 10 min na zawodnika w każdej partii. W grupie „open” mężczyzn pierwsze miejsce zajął Przemysław Oderkiewicz przed Grzegorzem Siwik oraz Edwardem Perdek.

W czołówce z naszego klubu byli jeszcze: Jan Osiołkowski – 4, Władysław Kasendra 6, Zygmunt Ślęzak 8 i Wiktor Halamus 12.

W poszczególnych grupach wiekowych z naszych zawodników medale zdobywali:

Senior /do 50 lat/
I miejsce Przemysław Oderkiewicz 15 pkt.
II miejsce Grzegorz Siwik 14 pkt.

Senior starszy/ powyżej 50 lat/
I miejsce – Edward Perdek 16 pkt.
II miejsce – Jan Osiołkowski – 15 pkt.

Seniorka starsza /powyżej 35 lat/
III miejsce – Elżbieta Halamus 7 pkt.

W punktacji drużynowej nasi warcabiści w składzie: Przemysław Oderkiewicz, Edward Perdek Grzegorz Siwik oraz Elżbieta Halamus zajęła III pozycję.

Należy zaznaczyć, że w mistrzostwach wojewódzkich udział wzięli po raz pierwszy rodziny Gruchotów i Wójciaków z Lututowa.

Wyjazd naszych zawodników doszedł do skutku dzięki pomocy finansowej Samorządu Gminy w Lututowie.

Ze sportowym pozdrowieniem Zarząd Klubu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa w warcabach

  1. Gość pisze:

    A przepraszam bardzo jakie 15 pkt jak oderkiewicz Przemysław zdobył 7,5 przypominam za wygraną 1 za remis 0,5 za przegraną 0 tak było w Drużbicach nie były 2 punkty za wygraną widać że ktoś sobie narzuca swoją punktację .