Piękny koncert w lututowskim kościele

„…Bóg nikomu Miłosierdzia Swego nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się Miłosierdzie Boże ”….

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie i Parafia p.w. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie byli organizatorami Koncertu Wielkanocnego w wykonaniu zespołu    Emmanuel.

28 kwietnia o godz. 16.00 Ks. kanonik Waldemar Gruszka, dziekan dekanatu wieruszowskiego i proboszcz lututowskiej parafii odprawił Mszę Świętą przy oprawie muzycznej Zespołu Emmanuel.
Po mszy w zabytkowym lututowskim kościele przy wspaniałej akustyce świątyni rozbrzmiały pieśni i piosenki religijne w wykonaniu solistek zespołu.

Emmanuel koncert w lututowskim kościele

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Niedziela, 28 kwietnia 2019

Repertuar zaprezentowany przez Zespół Emmanuel w czasie sobotniego koncertu był naprawdę imponujący. Koncert Wielkanocny był pięknym przesłaniem w tak ważnym dniu, jakim jest Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Zebrani licznie wierni, parafianie i goście nie ukrywali, że koncert przeszedł Ich wszelkie oczekiwania. Zaskoczeniem było włączenie się w śpiew wszystkich wiernych obecnych w kościele. Tworzyło to wrażenie radości przebywania razem i wspólnej modlitwy. Liczymy na to, że taką radość uda się powtórzyć jeszcze wielokrotnie w pięknej świątyni w Lututowie.

Jest nam niezmiernie miło, ponieważ jako pierwsi z lokalnych mediów pozyskaliśmy informację, iż w tym roku  Powiatowy Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych odbędzie się właśnie w kościele lututowskim.

Foto/Film E. Tomaszek
Wkrótce więcej filmów

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.