Remont ul.Warszawskiej i Lipowej w Kępnie wchodzi w fazę realizacji

Jak poinformował na konferencji prasowej w dniu 16 kwietnia 2019 r. burmistrz Piotr Psikus z dniem 23 kwietnia 2019 rozpoczyna się długo oczekiwana inwestycja związana z przebudową ul. Warszawskiej oraz ul. Lipowej.

 

Realizacja tego przedsięwzięcia jest skierowana przede wszystkim dla mieszkańców tych ulic i mieszkańców Kępna i ma na celu poprawę jakości życia a nie jest to jakiś wymysł urzędników. Niemniej jednak przez okres prowadzania prac będą występować uciążliwości. Będzie w tym rejonie zmieniona organizacja ruchu drogowego a związku z tym będzie trudniej w poruszaniu się samochodami. Jest to kolejna inwestycja modernizująca ulice  miasta.

Harmonogram prac przedstawia się następująco:

I Etap – od 23 kwietnia br. do 1 czerwca ulica Warszawska na odcinku od nr 32 do nr 26 skrzyżowanie z ulicą Lipową.

II Etap – od 3 czerwca br. do 3 lipca br. ul. Warszawska od ul. lipowej do ul. Starej.

III Etap – 1 sierpnia do 31 sierpnia 2019 r ul Lipowa.

Prowadzone roboty spowodują istotne zmiany organizacji ruchu kołowego w centrum Kępna. Wszystkie odcinki będą zamknięte dla ruchu kołowego. Dlatego burmistrz Piotr Psikus zwraca się do wszystkich Państwa, Mieszkańców oraz osób prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Warszawskiej o zachowanie szczególnej ostrożności, dużą wyrozumiałość dla wprowadzonych utrudnień i ograniczeń ruchu oraz o przygotowanie się do zmienionego dojazdu do nieruchomości.

Zapewnia, że wykonawca robót będzie podejmował działania w celu zminimalizowania utrudnień. Jednak nie ma możliwości wykonania planowanych prac bez czasowego zamknięcia ruch na poszczególnych odcinkach ul. Warszawskiej i Lipowej.

Osoby do kontaktu:

Pan Jacek Małolepszy – kierownik projektu -Spółka Wodociągi Kępińskie – tel. 62 78 822 450.

Pan Bogdan Bieniak – prezes zarządu – Spółki Energetyka – Cieplna Kępno – tel. 601 644 373.

Pan burmistrz dziękuje za dotychczasowe wsparcie samorządu kępińskiego w działaniach związanych z modernizacją ulic, mającą na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Koszt inwestycji to ok. 5 mln złotych w tym 70 % to dofinansowanie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Wszystkie planowane imprezy odbędą się na Rynku jednak dojazd do Rynku będzie bardzo utrudniony, dodał burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.