Śniadanie Wielkanocne Gminy Trzcinica – Wodziczna 2019

„Powiedz ludziom,że kocham Ich, że się o Nich wciąż troszczę. Jeśli zeszli już z Moich dróg, powiedz, że szukam Ich…”

 

 

W dniu 6 kwietnia 2016 r. w Wodzicznej Gmina Trzcinica miała miejsce tradycyjna uroczystość związana z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich prowadzone przez Panią Teresę Kuboszek przewodniczącą koła.

Gminne Śniadanie Wielkanocne – Wodziczna 2019r.

W imieniu gospodarzy Śniadania Wielkanocnego w Wodzicznej, Pani Katarzyna Kuboszek serdecznie przywitała licznie zebranych uczestników tej uroczystości, a w szczególności;

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Panią Andżelikę Możdżanowską,
Poseł na Sejm RP Panią Bożenę Hęczycę,
Wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika,
Członka Zarządu Powiatu Kępińskiego a zarazem sekretarz Gminy Trzcinica Panią Rentę Ciemny,
Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Kępińskiego Pana Dariusza Gąszczaka,
Przewodniczącego Rady Gminy Trzcinica Pana Zdzisława Mikołajczyka,
Przedstawiciela Senatora Łukasza Mikołajczyka – Pana Dawida Korzeniewskiego,
Przedstawiciela Posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba – Pana Romana Rychlewicza,
Przedstawiciela Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzeny Wodzińskiej – Panią Jolantę Nowosielską
Radnego Powiatu Kępińskiego Pana Tomasza Gatnera
Skarbnika Gminy Pana Grzegorza Baraniaka
Komendanta Powiatowego Policji w Kępnie mł.insp. Roberta Ciesielskiego
Proboszcza parafii Trzcinica dziekana dekanatu trzcinieckiego księdza kanonika Wiesława Cieplika
a także:
Radnych Gminy Trzcinica, Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Prezesów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Trzcinica, Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich wraz z delegacjami, Prezesów Kółek Rolniczych z Trzcinicy, lasek i Smardz, Prezesów Stowarzyszeń – Lukus, Nasze Dzieci, Przyszłość , Prezesów Klubów Sportowych, Dyrektorów i wicedyrektorów Szkół Gminy Trzcinica, Kierowników jednostek organizacyjnych gminy, Kierowników referatów Urzędu Gminy wraz pracownikami, przedstawiciela Ośrodka Doradztwa Rolniczego, mieszkańców sołectwa Wodziczna, młodzież z Zespołu Szkól w Trzcinicy wraz z opiekunami, przedstawicieli lokalnych mediów reprezentowanych przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy.

W nastrój okresu świąt wielkanocnych wprowadziła uczestników spotkania część artystyczna wykonana  przez młodzież Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Cóż by to była za uroczystość, gdyby nie było podziękowań, życzeń i prezentów. Wszyscy uczestnicy otrzymali od Pań z KGW i wójta słodkie okolicznościowe upominki, były też kartki z żydzeniami od Pani Minister i Pana Senatora. Prezenty i podziękowania  otrzymały także Panie z  KGW i  warto   tym miejscu  zacytować wójta Gminy Trzcinica Pana Grzegorza Hadzika –

Gratuluję i dziękuję za organizację tego wyjątkowego dnia Paniom z KGW wraz z Przewodniczącą Panią Teresą Kuboszek, dziękuję za pomoc OSP wraz z Prezesem Druhem Tomaszem Kulakiem, dziękuję Radzie Sołeckiej i mieszkańcom wraz z Sołtysem Panem Sławomirem Nawrockim. Gratuluję i dziękuję za występ uczniów z Zespołu Szkół w Trzcinicy, jak zawsze pięknie wykonany. Dziękuję wszystkim za życzenia i przybycie. 

Jednym z najważniejszych elementów śniadania wielkanocnego są jajka. Jajko symbolizuje rodzące się życie, które, aby zaistniało, musi pokonać skorupę. Bardzo łatwo wówczas o analogię do życia, które, by się odrodzić, musiało pokonać grób. Dzielenie się jajkami  symbolizuje naszą gotowość do dzielenia się radością z faktu, że Chrystus jest obecny w naszej społeczności. Pani minister, Pani poseł ,wójt oraz przedstawiciele samorządu podzieli się jajkiem z wszystkimi obecnymi a następnie wszyscy skupili się na degustacji świątecznego żurku i wszelkich tradycyjnych  potraw serwowanych na świąteczny stół Gminy Trzcinica.

Widzieliśmy ogromny wkład pracy, ale na twarzach Pani przewodniczącej i Pań z KGW oraz gości,  widać było szczęście i zadowolenie. Ślicznie więc dziękujemy za zaproszenie życząc wszystkim wesołych świąt i zachęcamy  do obejrzenia zdjęć i filmu.

Anna Świegot, E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica, Wodziczna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.