Dzień Bibliotekarza w Trzcinicy

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, 13 maja 2019 roku, w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy spotkali się zaproszeni goście wraz z dyrektorem i pracownikami biblioteki.

 

Uroczystość rozpoczęła się życzeniami i podziękowaniami za prężną pracę skierowanymi przez wójta gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika do dyrektor biblioteki Renaty Gość oraz pracowników. Na ręce Renaty Gość zostało także wręczone podziękowanie oraz życzenia nadesłane od dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu – Iwony Smarsz.

Następnie dyrektor biblioteki Renata Gość wręczyła kwiaty oraz podziękowania wójtowi Gminy Trzcinica Grzegorzowi Hadzikowi oraz sekretarz Renacie Ciemny. Osobne wyrazy wdzięczności dyrektor trzcinickiej książnicy złożyła sołtysowi sołectwa Trzcinica Krzysztofowi Ostrowskiemu za przekazanie z funduszu sołeckiego kwoty w wysokości 1500 zł na materiały plastyczne dla dzieci uczestniczących w warsztatach kulturalno-edukacyjnych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy. Życzenia przyjęła także emerytowana dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy – Henryka Bednara oraz emerytowana kierownik Filii Bibliotecznej w Laskach – Cecylia Pilarska, jak również pracownicy biblioteki.

Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, sprzyjającej rozmowom na temat bibliotek, ich roli w naszej gminie, a także wymianom wspomnień, poglądów oraz wyzwań, przed którymi stoi biblioteka w najbliższym czasie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.