Sportowy Klub Taekwon-do Niedźwiedź powiększył się o kilkunastu Mistrzów Polski

26. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT, które odbyły się w dniach 13-14 kwietnia w Częstochowie, były największą imprezą sportową w jakiej mieliśmy okazje brać udział.

 

W zawodach wystartowało ponad 650 zawodników z 31 klubów z Polski, Mołdawii, Litwy i Czech. W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników ze Sportowego Klubu Taekwon-do Niedźwiedź.

W czasie emocjonującego weekendu starania naszych podopiecznych w konkurencjach indywidualnych, takich jak walki semi-contact, walki light-contact, walki soft-stick, układy tradycyjne, techniki specjalne i szybkościowe, zaowocowały 26. medalami: 8 złotymi, 7 srebrnymi i 11 brązowymi.

Po tych sukcesach ekipa Niedźwiedzi nie zwalniała tempa. Dwa tygodnie później wybraliśmy się na zawody do Strzegomia. Mimo, że wcześniej nie braliśmy udziału w tych zawodach, poszło nam znakomicie. 15 Niedźwiedzi zdobyło 38 medali: 11 złotych, 18 srebrnych i 9 brązowych w konkurencjach, takich jak: techniki specjalne i układy formalne dla wszystkich grup wiekowych, walki soft-stick dla najmłodszych, walki semi-contact dla średnich, walki light-contact oraz testy siły dla najstarszych zawodników.

Swoją cegiełkę do tych sukcesów dołożyli także sekundanci: Anna Zmyślona, Aleksandra Polak, Błażej Okoń i Maciej Buczkowski, którzy, między swoimi startami, wspierali zawodników na matach.

Nad prawidłowym przebiegiem każdej konkurencji czuwali również nasi sędziowie: Justyna Solak, Mateusz Solak i Paweł Kasperczak.
Całości przygotowań do zawodów, a co za tym idzie sukcesom Niedźwiedzi, odpowiedzialny jest kierownik ekipy, trener Andrzej Zmyślony.

Teraz chwila na wyciągnięcie wniosków i dopracowanie detali przed kolejnymi turniejami. Już 26 maja liczna ekipa weźmie udział w Taekwon-do ITF Grand Prix w Wieluniu – zawodach, których będziemy organizatorami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.