Szkoła Podstawowa Nr 2 – Zajęcia z doradztwa zawodowego w firmie produkującej meble tapicerowane

W dniu 22 maja uczniowie klasy siódmej oraz zespołu edukacyjno-terapeutycznego ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie odwiedzili firmę mebli tapicerowanych „Brattex” z Mirkowa. Zajęcia w zakładzie produkcji mebli odbywały się w ramach realizacji przedmiotu doradztwa zawodowego, którego celem jest przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i dalszego kierunku kształcenia oraz przygotowanie ucznia do roli pracownika.

Właściciele i pracownicy firmy zaprezentowali młodzieży zawód tapicera oraz pokazali jak wyglądają kolejne etapy produkcji mebli tapicerowanych. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia miejsc, w których powstają elementy mebli oraz spróbowania własnych sił na poszczególnych etapach produkcji. Ponadto uczniowie klasy siódmej spotkali się ze swoimi starszymi kolegami – absolwentami naszej szkoły, którzy odbywają w tej firmie praktyki w zawodzie tapicer.

Składamy serdeczne podziękowania właścicielom zakładu za zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 do swojej firmy, a tym samym za wspieranie działań szkoły, mających na celu optymalny rozwój edukacyjny i zawodowy ucznia. Współpraca szkoły z firmą „Brattex” została wpisana w program doradztwa zawodowego, w ramach współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.