Kolejne medale dla zawodników Husarii

W dniach 7 – 9 06.2019 odbył się Puchar Polski w kickboxingu „GRAND PRIX JURASSIC WARRIORS II” PZKB w malowniczym i ciekawym miejscu Bałtowski Kompleks Turystyczny.

 

W zawodach wzięło udział 281 zawodników z 56 klubów z całej Polski.
Klub Sportowy Husaria reprezentowało dwóch zawodników Krzysztof Kos oraz Vasyl Havrylchak w kategorii – 81 kg.

W piątek odbyły się ważenia zawodników oraz odprawa techniczna trenerów natomiast sobota i niedziel to przedwalki ćwierćfinały półfinały i walki finałowe.

W sobotę od godziny 8:00 rozpoczęły się walki jako pierwszy swoje zmagania rozpoczął Krzysztof. Walka trwała 3 rundy po 2 minuty bardzo wyrównana dynamiczna i zacięta walka w której można było zaobserwować pełen wachlarz złożonych technik niestety zakończyła się przegraną dla zawodnika Husarii na punkty.

Vasyl swoje sobotnie walki eliminacyjne zwyciężył nie pozwalając swoim przeciwnikom na rozwinięcie skrzydeł. Walki przebiegały bardzo dynamicznie można było zaobserwować liczne kopniecie oraz świetna bokserską prace rąk. Wychowanek Husarii na każdej płaszczyźnie podkreślał swoja dominacje.

Niedziela była dniem walk półfinałowych i finałowych oraz zostały przeprowadzone 3 walki zawodowe. Nasz zawodnik trafił na doświadczonego i utytułowanego zawodnika który na swoim koncie ma ponad 6 walk zawodowych w takich federacjach jak np. FEN
Walka nie przebiegła pomyślnie dla nas Vasyl musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając swoja walkę zdobywając brązowy medal Pucharu Polski. Jak się później okazało przeciwnik Vasyla złotym medalista Pucharu Polski w formule K-1.

W tym samym czasie odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Holandii w Karate Kyokushin na których nie zabrakło reprezentacji z Husarii.

Zawodniczką reprezentującą nasz klub i jednocześnie Polskę była Marta Gabas która zwyciężyła wszystkie swoje walki zdobywając tytuł Mistrzyni Holandii to kolejne ogromne zwycięstwo Marty na arenie międzynarodowej. Trenerem Marty a jednocześnie sędzią na Mistrzostwach był Piotr Makowski.

Dziękujemy naszym wszystkim zawodnikom za udział w zawodach za reprezentowanie naszego klubu na arenie Polski oraz za promocje naszego miasta.

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla Przedsiębiorstwa Wędlinka Pana Aleksandra i Piotra Gajewskich dzięki Ich wsparciu możemy trenować na najwyższym poziomie oraz wyjeżdżać na zawody i walczyć z czołówka kraju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.