LO Wieruszów przeciw hejtowi

H E J T
Po polsku nienawiść. Krytycyzm. Brak akceptacji. Nękanie. Wykluczenie. Brak szacunku. Brak odpowiedzialności za słowa i czyny. Podział.

 

To dziś niestety nasza codzienność w domu, szkole, pracy, w mediach, polityce, Internecie. Ale fakt, że hejt panoszy się wszędzie nie oznacza, że jest właściwy. Przecież wiemy, że jest bardzo niewłaściwy. I wiemy, że jeśli nic z tym nie zrobimy, młodzi ludzie, za których dzisiaj jesteśmy odpowiedzialni, nie będą w stanie zbudować zdrowego społeczeństwa.

W poniedziałek 3 czerwca 2019 Nick Vujicic spotkał się z uczniami w auli XIV L.O. we
Wrocławiu, gdzie mówił o tym, dlaczego hejt jest niszczący, zachęcał młodzież do
zmiany i odważnego przeciwstawienia się tym niewłaściwym zachowaniom.

Nick Vujicic urodził się bez rąk i nóg. Był łatwym celem do wyszydzania, a jego rówieśnicy go nie oszczędzali. Z tego powodu próbował popełnić samobójstwo. Dziś jest jednym z najbardziej znanych mówców motywacyjnych na świecie, ma żonę i dzieci, odniósł ogromny sukces zawodowy, jest szanowany i doceniany. Na całym świecie spotyka się z ludźmi i zachęca ich, by nigdy się nie poddawali bez względu na okoliczności, motywuje do jedności, walczy z mową nienawiści.

Również uczniowie klasy IIa i IIc Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wieruszowie mieli okazję podczas lekcji wychowawczej z mgr Teodorą Ziembą uczestniczyć w transmisji z tego wydarzenia. Jak relacjonowali swoje odczucia uczniowie -po tym spotkaniu, jak wpłynął na nich ten człowiek, jak głęboko uświadomili sobie, że hejt to zła droga , poniżej:

„..to spotkanie z Nickiem zrobiło na mnie ogromne wrażenie, dzięki niemu spojrzałam inaczej na świat. Była to cenna lekcja w dobie dzisiejszego hejtu…”

„…Nick jest dobrym przykładem dla współczesnego pokolenia zagubionych, zastraszonych, słabych, którym pokazał, że -bez rąk, bez nóg, ale mimo to bez ograniczeń!

„Jeśli dostrzeżesz nie tylko swoje braki” -mówił- ” ale sporo faktów, za które możesz być wdzięczny losowi, to łatwiej Ci będzie dążyć do celu i nie poddawać się przeciwnościom…”

„…Nick Vujcic to niesamowity człowiek, jak bardzo wstydziłem się , że jako ludzie teoretycznie zdrowi, sięgamy po te niskie formy dyskryminacji innych, nie dostrzegając tego, co dobre w danym człowieku…”

„…Vujcic udowadnia, że w życiu nie ma barier”, których nie da się przekroczyć…”

„Podziwiam, jak duży dystans do siebie ma ten człowiek-mimo swojej niepełnosprawności i jak świetnie potrafi motywować innych do działania…”

„…Sądzę, że przykład jego trudnego życia, umiejętność poszukiwania dobrych stron naszej egzystencji i przeciwstawianie się niewłaściwym zachowaniom, ma szansę by trafić do szerszego społeczeństwa i rozpocząć zmianę ich myślenia na lepsze…”

Nagranie z wystąpienia Nicka Vujicicia pozostanie dostępne na stronie www.nickvujicic.pl wraz z materiałami dydaktycznymi, które będzie można wykorzystać w dalszej pracy z uczniami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.