Skarb to nie tylko złoto

11 czerwca br., na zaproszenie dyrektor trzcinickiej książnicy Renaty Gość, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zawitali aktorzy z Teatru Blaszany Bębenek ze spektaklem dla dzieci „Skarb to nie tylko złoto”.

 

Przedstawienie, które obejrzały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzcinicy wraz z nauczycielkami, jest częścią projektu biblioteki „Książka – źródło inspiracji” realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczniowie poznali dwóch sympatycznych krasnali: Trucusię i Baltazara, którzy na polecenie króla wyruszyli do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury, która pomoże w wypędzeniu dokuczliwych nietoperzy z zamku. Na bohaterów czekały zabawne, czasem niebezpieczne oraz pouczające przygody. Na pomoc krasnalom ruszyły dzieci, które uwolniły Trucusię z pajęczej sieci oraz pomogły jej odczytać mapę prowadzącą do skarbu. Wspólnie z krasnalem odtańczyły również taniec radości.

Spektakl w niezwykle zabawny sposób przybliżył małym widzom, czym jest prawdziwa przyjaźń oraz dlaczego należy słuchać starszych od siebie osób i nie ufać nieznajomym. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz kwiatkami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.