Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

Gminna Biblioteka Publiczna w Czastarach gościła w dniu 10 czerwca 2019r. Kazimierza Szymeczko, autora około dwudziestu książek dla dzieci i młodzieży. Udział w spotkaniu wzięli uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939r. z Czastar, oraz Szkół Podstawowych z Parcic oraz Radostowa.

Podczas spotkania autor opowiadał o tym jak stał się zawodowym pisarzem. Najpierw pracował jako nauczyciel potem nauczyciel bibliotekarz a książki zaczął pisać około 30 roku życia. Bardzo ciekawie mówił o swojej twórczości podkreślając, że jest dumny z pierwszej książki „Historii Polski w opowieściach”.

Kazimierz Szymeczko pisze książki historyczne, obyczajowe i przygodowe. Obecnie autor pracuje nad powieścią dla młodzieży. Powieść nie ma jeszcze tytułu. Bohaterką utworu jest dziewczyna, a osią fabuły są jej relacje z wielopokoleniową rodziną. Pisarz bardzo wyczerpująco odpowiadał na wiele pytań zadawanych przez młodych czytelników.

Mówił, że nie pisze książek na rozmiar. Nie zakłada na początku ile stron będzie miała powieść. Ilość stron nie świadczy o jakości. Mówił że w swoich utworach skupia się na ludziach, o których pisze, a wydarzenia historyczne są jedynie tłem dla powieści.

Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” – do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.