I. edycja RUNKAYAKBIKE już za nami

W tym roku Dni Wieruszowa rozpoczęły się sportowym akcentem. W parku przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Wieruszowie zorganizowano I. edycję RUNKAYAKBIKE, czyli sportowe zmagania w 3. konkurencjach.

Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od biegu na dystansie 6 km. Następnie czekała na nich trasa o długości 16 km, którą trzeba było pokonać rowerem. Ostatni etap to przepłynięcie kajakiem odcinka 3. km.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Czaja. Druga na podium stanęła Marta Nowakowska-Kotas. Z kolei trzecie miejsce przypadło Karolinie Woźniczka.

Z kolei w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Adam Dąbek. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Piechowiak a trzeci był Dariusz Kudra.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale za udział. Dla najlepszych przygotowano puchary i nagrody rzeczowe.

Specjalne wyróżnienie spotkało pana Wacława Żbikowskiego. Pan Wacław jest znany w naszym regionie m.in. z udziału w sportowych zmaganiach. Właśnie dlatego, że podejmuje te wyzwania, otrzymał z rąk dyrektora GOSiT – Macieja Bacińskiego – specjalny puchar, na którym widnieją dwie bokserskie rękawice. Symbolizują one podejmowanie kolejnych prób i walkę z samym sobą.

pwr.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „I. edycja RUNKAYAKBIKE już za nami

  1. Jkl pisze:

    Pan Wacław ukończył już 71 lat .To jest atorytet do naśladowania.