Kronika policyjna KPP w Kępnie

W poniedziałek 5 sierpnia przed godzina 11 doszło do kolizji na drodze krajowej nr 11 na wysokości miejscowości Opatów. Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym marki Man nie zachował bezpiecznej odległości przed poprzedzającym go pojazdem osobowym marki peugeot i doprowadził do zderzenia tylnego. W wyniku tej kolizji jedna z pasażerek peugeota, mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego została przetransportowana do kępińskiego szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

W poniedziałek przed godzina 16 również na wysokości Opatowa a dokładnie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 11 z ulica Wiatrakową doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili że kierowca vw caddy nie zachował odpowiednich środków ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Również w poniedziałek po godzinie 19 w miejscowości Hanulin policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę na podwójnym gazie. Jak się okazało 25 letni obywatel Ukrainy kierujący volkswagenem golfem podczas swojej brawurowej jazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny znak a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Dzięki relacji jednego ze świadków tej sytuacji, kierowca szybko został zatrzymany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, stracił prawo jazdy i usłyszał odpowiednie zarzuty.

We wtorek 6 lipca na ulicy Wrocławskiej w Bralinie przed godziną 18 doszło do kolizji. Kierująca skodą fabia mieszkanka gminy Perzów nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania i doprowadziła do zderzenia się bocznego w ruchu z pojazdem volkswagen polo kierowanym przez mieszkańca gminy Bralin. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Sprawczynię kolizji ukarano mandatem karnym.

W środę 7 lipca również na ulicy Wrocławskiej w Bralinie około godziny 10 doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący dostawczym fiatem ducato – 65 letni mężczyzna nie zachował odpowiednich środków ostrożności podczas manewru cofania i uderzył w osobowego volkswagena którym kierował mieszkaniec gminy Oleśnica. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

52 skontrolowane pojazdy, 46 nałożonych mandatów karnych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, 6 mandatów za inne wykroczenia w ruchu drogowym, zatrzymane 2 dowody rejestracyjne – to wynik ostatnich działań grupy „SPEED”. W środowej akcji wymierzonej w „piratów drogowych” udział wzięli funkcjonariusze naszej jednostki oraz policjanci z Ostrzeszowa i Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas działań wykorzystany był nieoznakowany radiowóz z wideo rejestratorem. W trakcie działań mundurowi zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego z naszego powiatu u którego badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
W miniony weekend kępińscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym aż 3 kierującym. Pierwszy z nich mieszkaniec naszego powiatu w piątek 9 sierpnia po godzinie 8 rano w miejscowości Świba jechał samochodem marki toyota z prędkością 101 km/h. Kolejny kierowca w sobotę również w miejscowości Świba po godzinie 18 jadąc osobowym volkswagenem poruszał się z prędkością 112 km/h, natomiast przed godziną 20 w miejscowości Gola kierujący motocyklem bmw jechał z prędkością 104 km/h. Wszyscy Ci kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dwoje kierowców ukarano mandatem karnym wraz z systemem punktowym natomiast wobec jednego kierowcy ze względu na odmowę przyjęcia mandatu został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu rejonowego w Kępnie.

W sobotę po godzinie 1 w nocy na drodze s8 w kierunku Łodzi na wysokości 107 km doszło do kolizji samochodu osobowego marki renault z samochodem dostawczym iveco. Jak ustalili policjanci którzy przybyli na miejsce zdarzenia, przyczyną kolizji było najprawdopodobniej zmęczenie i przyśnięcie kierowcy dostawczego iveco co spowodowało że najechał on na tył poprzedzającego go pojazdu marki renault. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

W niedzielę policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę poruszającego się osobowym oplem astra. Po godzinie 22 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym w miejscowości Baranów. Całą zaistniałą sytuację zgłosił mieszkaniec naszego powiatu który był naocznym świadkiem jak mężczyzna najpierw idąc przysłowiowym „wężykiem” po chodniku, następnie wsiada do swojego pojazdu i odjeżdża. Zgłaszający próbował zatrzymać kierującego i o wszystkim powiadomił policję. Policjanci którzy przybyli na miejsce ustalili iż kierowcą jest 35 letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w areszcie, stracił prawo jazdy i po wytrzeźwieniu usłyszy odpowiednie zarzuty. Postawa mieszkańca naszego powiatu i rozsądek jakim wykazał się w tym przypadku zasługuje na uznanie i podziękowanie. Bądźmy czujni i zawsze reagujmy na niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Od tego czy zareagujemy może zależeć czyjeś zdrowie lub życie. Nawet anonimowa informacja pod numer telefonu 112 lub przekazana bezpośrednio policjantom może przyczynić się do wyeliminowania z dróg niebezpiecznych kierowców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.