„VI Czastarska Piątka” – Dziękujemy!!!

W sobotę 3 sierpnia 2019 roku w Czastarach w trakcie dwudniowego festynu z okazji „29 Dni Czastar” odbyła się już szósta edycja biegów ulicznych „VI Czastarska Piątka”. W zawodach wystartowało 231 zawodników z całej Polski. To nowy rekord frekwencji!!!

 

Składa się na niego rekordowy udział 59 dzieci w biegach młodzieżowych i rekordowy udział 172 zawodników w biegu OPEN 5km. To jednak nie koniec rekordów!!!
W biegu głównym OPEN na dystansie 5km wśród kobiet zwyciężyła, podobnie jak w ubiegłym roku, Danuta Piskorowska z Wrocławia, okraszając swój sukces rekordem trasy kobiet – 19min.21sek. Wśród mężczyzn zwyciężył Yuriy Blahodir. Tu jednak niepobity rekord trasy należy od 2017 roku do Norberta Piekielnego – 15min.45sek.
Wśród kobiet w rywalizacji K40 wygrała ponownie Magdalena Włodarczyk z Okalewa, a zwycięzcą klasyfikacji M40, został Tomasz Juszczak z Niemierzyna.

W kategorii „Gmina Czastary” najlepszymi okazali się –Jagoda Bieda z Czastar i Łukasz Wojnarowski z Parcic. Łukasz ustanowił również rekord gminy -18min.59sek. Rekord gminy kobiet na trasie 5km należy od 2018 roku do Agnieszki Lewandowskiej z Józefowa – 24min.20sek.

Wymieniona wcześniej Jagoda Bieda z Czastar, Marcin Pochroń z Wielunia oraz Marek Dudka z Parcic to trójka, która uczestniczyła we wszystkich sześciu edycjach „Czastarskiej Piątki”. Mamy jednak wielu przyjaciół, którzy biegali u nas pięć lub cztery razy. Należy do nich grupa „Wieluń Biega” – najpewniejsza, najliczniejsza, na którą zawsze możemy liczyć. Cieszy, że pojawiają się nowi przyjaciele – Szybkie Żółwie Opatów, KS Leniwiec Kępno, Złoczew Team, KB Florian Zajączki Drugie, Neon Team Warszawa, Falstart Rudniki. Mamy nadzieję, że zagościli u nas na stałe.

„VI Czastarską Piątkę” zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Czastar, przy ogromnym wsparciu Gminy Czastary, Gminnego Ośrodka Kultury w Czastarach, Gminnego Klubu Sportowego Czastary, Starostwa Powiatowego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Czastarach. Członkowie w/w stowarzyszeń oraz pracownicy w/w instytucji włożyli mnóstwo pracy w przeprowadzenie zawodów oraz ich przygotowanie. Przeprowadzenie zawodów wspierali również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Czastarach. Trasę biegu zabezpieczali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie i druhowie OSP Czastary. Nad zdrowiem zawodników czuwali pracownicy ZOZ Domestica.
Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za wsparcie i pracę przy organizacji zawodów!!!
Dziękujemy również mediom za bieżące informowanie czytelników i słuchaczy o naszym biegu!!!
Wyniki wszystkich kategorii można zobaczyć na stronie:
https://live.ultimasport.pl/790/index.php?site=results
– firmy, która profesjonalnie obsługiwała pomiar czasu na naszych zawodach już po raz czwarty,
oraz na stronie Gminy Czastary:
https://www.czastary.pl/vi-czastarska-piatka-dziekujemy,art-562

Ostatnie podziękowania – jednak najważniejsze – kierujemy do zawodników. „Czastarska Piątka” jest dla Was, to Wy wspólnie z kibicami tworzycie jej wspaniałą atmosferę i bez Was by jej nie było!!!. Nam pozostaje przygotować ją za rok jeszcze lepiej!

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!!!
Towarzystwo Przyjaciół Czastar

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czastary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.