Wizyta Planetobusa w Kępnie

W poniedziałkowe przedpołudnie w Kępnie pojawił się Planetobus. Są to mobilne, bezpłatne pokazy astronomiczne organizowane wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Planetobus odwiedził Kępno z inicjatywy senatora Łukasza Mikołajczyka oraz starosty kępińskiego i całego zarządu. Niezwykle ciekawa prezentacja jest przeznaczona dla młodszych jaki starszych.

Bardzo się cieszę, że dzisiaj z inicjatywy zarówno mojej jak i starostwa powiatowego: pana starosty, pani starosty i całego zarządu możemy gościć w Kępnie jeden z projektów Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ten projekt to Planetobus – powiedział podczas krótkiego briefingu senator Mikołajczyk. Polityk dodał także, że cała inicjatywa została bardzo pozytywnie odebrana przez starostę Roberta Kieruzala i wicestarostę Alicję Śniegocką. Pozwoliło to na sprowadzenie Planetobusa na teren powiatu kępińskiego.

Podczas prezentacji można odbyć między planetarną „podróż” na Marsa czy na Księżyc. Wysłuchać ciekawostek związanych z gwiazdami i z przestrzenią kosmiczną.

Przebieg całej konferencji w materiale wideo.

pwr.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.