Anita Włodarczyk i Paweł Piotrowski odwiedzą Wieruszów

Burmistrz Wieruszowa oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie serdecznie zapraszają na uroczystość odsłonięcia tablic Olimpijczyków i Paraolimpijczyków, która odbędzie się 21 września 2019 r. na Rynku w Wieruszowie przed startem zawodników IV Ogólnopolskiego Integracyjnego Biegu Ulicznego Wieruszów 2019.

Do Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków, zawierającej już 10 tabliczek upamiętniających utytułowanych reprezentantów Polski, dołączą kolejni wybitni sportowcy tj.:

Anita Włodarczyk– dwukrotna złota medalistka Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016, Londyn 2012 w rzucie młotem. Mistrzyni świata z 2009, 2013, 2015 oraz 2017 roku, czterokrotna złota (2012, 2014, 2016, 2018) i brązowa (2010) medalistka mistrzostw Europy.

Paweł Piotrowski– złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004 w pchnięciu kulą, dwukrotny srebrny medalista Igrzysk Paraolimpijskich Ateny 2004, Pekin 2008 w rzucie oszczepem. Mistrz Świata z 2011, 2006 oraz Mistrz Europy (2005) w pchnięciu kulą oraz rzucie oszczepem.

Pierwsza w Polsce Aleja Olimpijczyków i Paraolimpijczyków otwarta została 23 października 2015 r. w Gminie Wieruszów. Wieruszów jest bardzo aktywny na polu współpracy osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnością. Aleja sukcesywnie się powiększa, a już niebawem wbudowanych w płytę chodnika będzie 12 tabliczek upamiętniających osiągnięcia wybitnych sportowców.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków aktywności fizycznej do wzięcia udziału w Biegu Masowym, który odbędzie się 21 września 2019 r. o godzinie 15.00 (start po biegu głównym na 10 km). Dystans biegu wynosi 2,5 km. Start/Meta zlokalizowane będą na Rynku w Wieruszowie.

Udział w biegu jest bezpłatny, a sam bieg ma charakter towarzyski, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Bieg ma na celu zachęcanie wszystkich mieszkańców Wieruszowa oraz wszystkich mieszkańców ościennych powiatów do aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia.

Każdy uczestnik biegu otrzyma: pamiątkowy medal oraz koszulkę techniczną.

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich serdecznie do udziału oraz kibicowania !!!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Anita Włodarczyk i Paweł Piotrowski odwiedzą Wieruszów

 1. Elka pisze:

  Ile mieszkańców będzie kosztował przyjazd tej gwiazdy sportu, proszę redakcję o podsumowanie wszystkich kosztów od początku tego projektu. IDEA bardzo dobra, ale wykonanie cholernie drogie, no ale w końcu to tylko nasze pieniądze a tych obecny burmistrz nigdy nie szanował

  • Naczelny pisze:

   Otrzymaliśmy dzisiaj maila od dyrektora GOSiT.: ” Dziękuję bardzo za opublikowanie w Państwa gazecie artykułu dotyczącego odsłonięcia kolejnych tablic w Alei Olimpijczyków i Paraolimpijczyków. Pod artkułem pojawiły się jednak pytania o koszt przyjazdu naszych Gości Honorowych. Pragnę poinformować że Pani Anita Włodarczyk wraz ze swoim trenerem Panem Krzysztofem Kaliszewskim przyjęli nasze zaproszenie całkowicie bezinteresownie, bez jakichkolwiek opłat w tym również bez zwrotu kosztów podróży. Co więcej Pan trener podczas ustalania szczegółów pobytu w Wieruszowie w bezpośredniej rozmowie telefonicznej poinformował mnie że nie mają żadnych oczekiwań finansowych. Podobnie sytuacja wygląda z Panem Pawłem Piotrowskim złotym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich. Tak więc z szacunku do Naszych Gości czuję się zobowiązany do wyjaśnienia tej kwestii chociaż z zasady nie odnoszę się do anonimowych wpisów internautów.

   Z poważaniem

   Maciej Baciński

   Dyrektor GOSiT Wieruszów „

 2. Anna pisze:

  Bo nie szanuje ludzi to jak ma szanować pieniądz? Pozory,pozory, pozory. Wstyd że Wieruszowa nie stać na kogoś normalnego

 3. Anna pisze:

  A swoją drogą to kto koordynuje te działania w tym mieście przecież to jest żenada, tą piana w środku miasta, ludzie do okola się śmieją, że wiesniaki się cieszą bo nic nie widzieli to po mieście w strojach kąpielowych biegają. To jest poniżej krytyki

 4. Gosc pisze:

  Toż to była zabawa dla dzieci. I kogóż to mogło tak zszokować?

 5. Elka pisze:

  Rozumiem że gwiazdy przyjeżdżają bezkosztowo, ale chciałbym żeby Wieruszowski Dyrektor GOSIT umiał czytać ze zrozumieniem, Panie Macieju proszę o podanie kosztów tej imprezy od początku jej powstania, ile kosztują tablice ich montaż, catering do każdej imprezy, koszty prowadzenia, także proszę o pisanie prawdy a nie tego co Panu i Pana przełożonemu wygodne

 6. Rafal Przybył pisze:

  A czy Naczelna Świegot to z redaktorem Tomaszkiem pchają wózek po peronie za zgodą współmałżonków z którymi popłodzili dzieci że aż tak zajmują się życiem burmistrza? Co na to biskupi?????

 7. Pytom pisze:

  Pani Świegot. Co na to rodzina???????

 8. Rafal Przybył pisze:

  Skoro ITP zajmuje się ku uciesze gawiedzi, także tej intelektualnej jakà są chociażby nauczycuele czy urzędnucy z WIELKIEGO MIASTA WIERUSZÓW, zapytam: pani świegot: pani się pieprzy z panem Tomaszkiem czy nie?! Bądźmy erotyczni. Proszę. Może za Panią pójdą inni czytelnicy. Widzę że Wasze pismo to kręci. Jedziemy Kochani. A tak na poważnie. Pogięło was. Proszę jeszcze o komentarze o hemoroidach. Ma Pani Pani Aniu?

 9. Leon pisze:

  Uderz w stół a nożyce się otworzą!

 10. Rafal Przybył pisze:

  Nie wiem jakie tam nożyce się otwierajà w tym popierdolonym piśmie A intelektualistów. Ale piszę to ja: Rafal Przybył. Jeśli chcesz coś wiedzieć idioto u źródła, zadzwoń 601 154 038. Odbiorè i odpowiem. I tak siedzą i mówią: niepotrzebnie wchodzi w dyskusję. Intelektualiści. Zastraszeni. Psiakrew. Jakaś Anna Świegot z jakimś Tomaszkiem zastraszyli miasteczko Wieruszów.

  • Anna Świegot pisze:

   Zawiadamiam, iż wobec tego, że w określonym czasie nie ukazały się przeprosiny pana Rafała Przybyła na portalach społecznościowych http://www.tugazeta.pl i http://www.powiatowy.pl w związku z naruszeniem moich dóbr osobistych i stosowaniem mowy nienawiści za pomocą środków masowego przekazu składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 212 i art. 216 oraz art. 190a Kodeksu Karnego.

   Art. 212.
   § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
   § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

   Art. 216.
   § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
   § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

   Art. 190a. Stalking
   § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.

 11. Rafal Przybył pisze:

  Nauczyciele, urzędnicy, przedsiębiorcy wystraszyli się jakiejś baby ze schizofrenią. Trudno. Wyjdę na debila ale ja się tego potwora nie boję. Pozdrawiam… wolnomularzy.

  • Anna Świegot pisze:

   Szanowny Panie Rafale Przybył. Dosłownie przed kilkoma minutami zajrzałam na wpisy na portalu http://www.powiatowy.pl i cóż widzę? Nocne „polaków” pisanie? Wpisy te nie zostaną usunięte, chociaż posunął się pan do popełnienia wielu inwektyw pod moim adresem i obrażenia mnie. Ja naprawdę pana nie rozumiem. Czy pana zdaniem każdy pracodawca, dyrektor, kierownik czy jeszcze ktoś inny zajmujący wysokie stanowisko ŚPI ze swoim zastępcą? 🙂 Bardzo proszę nie rozśmieszać mnie i wielu innych osób. Mnie pana prywatne sprawy nie interesują, w ogóle pana osoba mnie nie interesuje. Pan Tomaszek ma prawo wystąpić z wnioskiem o informacje publiczną, bo gazeta działa w interesie publicznym. Byłam w trakcie pisania komentarza pod pana wpisami, kiedy oddzwonił pan, próbowałam się z panem skontaktować na numer tel. podany w komentarzu. I z tego numeru pan oddzwonił do mnie przed chwilą. Powtórzyłam panu co przed chwilą napisałam, że pana życie prywatne mnie nie interesuje, chociaż przyznam, że „prawie wszędzie się o tym mówi”. Poinformowałam pana, że w ciągu 48 godzin czekam na przeprosiny od pana na portalu http://www.powiatowy.pl i na portalu pana byłej żony http://www.tugazeta.pl. Jeżeli nie doczekam się przeprosin podejmę kroki prawne. Taka mała uwaga czy rada – panie Rafale, kiedy będzie pan w moim wieku być może przekona się, że seks w tym wieku nie jest ważny 🙂 Mam swoje zasady i nie pozwolę się obrażać. Komentarze, które ktoś podpisał „Anna” nie są mojego autorstwa, co z przyjemnością panu udowodnię w Sądzie. Miłego dnia panie Rafale Przybył. Do widzenia. Anna Świegot

   • E.Tomaszek pisze:

    Ja natomiast uważam że przeprosiny to zbyt mało za tym musi iść jeszcze zadośćuczynienie bo dopiero poprzez portfel stanie się to odczuwalne. Moim osobistym błędem było odpuszczanie panu R. Przybyłowi już kilka razy gdy obrażał mnie na swoim FB. Domyślam się,że i tym razem żadnych przeprosin nie będzie więc będzie wniosek do prokuratury, potem sprawa karna za sianie mowy nienawiści i łamanie praw człowieka jakim jest naruszenie dóbr osobistych a na zakończenie proces cywilny.