Dożynki w Mirkowie

W dniu 8 sierpnia Gmina Wieruszów zorganizowała Gminne Dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Mirków.

 

Tradycyjny korowód, który przeszedł  ulicami Mirkowa rozpoczął święto rolników. Kolejnym punktem programu uroczystości była polowa Msza Święta, którą celebrował ks. Jan Bednarek. Po mszy rozpoczęły się obrzędy dożynkowe. Starostowie dożynek w osobach Pani Henryki Saranek oraz Pana Sławomira Cichosza przekazali włodarzowi bochen chleba a włodarz dopełniając tradycji stwierdził, że będzie go dzielił równo i sprawiedliwie – tak aby nikomu go nie zabrakło.

Obrzędy dożynkowe oprawił stosownymi przyśpiewkami i tańcami zespół Doruchowianie.

Po zakończeniu obrzędów   nastąpiła część artystyczna, na którą składały się  krótkie występy braci Pośladów grających na akordeonach, mini recital Igi Wojciechowskiej i Adama Morasa. Dalszą część uroczystości wypełniła biesiada z udziałem Grzegorza Stasiaka serwującego śląskie szlagiery, a   wieczorną część zabawa taneczna z zespołem „Magic” i Dj-em.

Uczestnicy uroczystości dożynkowych mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju degustacjach serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa.

kp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mirków, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wirus
1 rok temu

Dla naszego Nikodema Dyzma, te pieniądze nic nie znaczą, bo to nie jego

amen
1 rok temu

Szuka na siłę wsparcia politycznego, ale jest już za późno. Tyle się napluło na polityków że już nikt nie chce się z nim pokazywać. Próbuje się im przypodobać organizując im prawybory, które nikomu do niczego nie są potrzebne. Szkoda po prostu kolejnych 60 000 zł. bo i tak nikt ważny nie przyjedzie

Leon
1 rok temu

Niestety ten brak wiarygodności przekłada się na efekty w postaci pozyskiwania środków .widać jak w ościennych gminach włodarze cieszą się normalną opinią ile pozyskują z zewnątrz. A co ma Wieruszów- pianę przed urzędem z armatki

ckm
1 rok temu

Nie dziwi mnie to wcale, osoba która nie jest wiarygodna, nie przysparza nikomu splendoru, poza smrodkiem który roznosi

jkm
1 rok temu

Marginalizacja gminy Wieruszów a zwłaszcza jej włodarza kracze na każdym kroku. Dobrze, że choć swą obecnością zaszczycił dożynki pan Wacław. Nikt już nie chce się firmować z postacią włodarza mimo, że jest kampania wyborcza. Po prostu porażka.