Dożynki w Mirkowie

W dniu 8 sierpnia Gmina Wieruszów zorganizowała Gminne Dożynki. Gospodarzem tegorocznego święta plonów było sołectwo Mirków.

Tradycyjny korowód, który przeszedł  ulicami Mirkowa rozpoczął święto rolników. Kolejnym punktem programu uroczystości była polowa Msza Święta, którą celebrował ks. Jan Bednarek. Po mszy rozpoczęły się obrzędy dożynkowe. Starostowie dożynek w osobach Pani Henryki Saranek oraz Pana Sławomira Cichosza przekazali włodarzowi bochen chleba a włodarz dopełniając tradycji stwierdził, że będzie go dzielił równo i sprawiedliwie – tak aby nikomu go nie zabrakło.

Obrzędy dożynkowe oprawił stosownymi przyśpiewkami i tańcami zespół Doruchowianie.

Po zakończeniu obrzędów   nastąpiła część artystyczna, na którą składały się  krótkie występy braci Pośladów grających na akordeonach, mini recital Igi Wojciechowskiej i Adama Morasa. Dalszą część uroczystości wypełniła biesiada z udziałem Grzegorza Stasiaka serwującego śląskie szlagiery, a   wieczorną część zabawa taneczna z zespołem „Magic” i Dj-em.

Uczestnicy uroczystości dożynkowych mogli uczestniczyć w rożnego rodzaju degustacjach serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich i sołectwa.

kp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Mirków, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Dożynki w Mirkowie