IV Ogólnopolski Integracyjny Bieg Uliczny Wieruszów 2019

W dniu 21 września 2019 r. na wieruszowskim rynku ulokowano start i metę IV Ogólnopolskiego  Integracyjnego Biegu Ulicznego – Wieruszów 2019.

 

Bieg odbywał się  na dwóch dystansach: 2,5 km dla osób z niepełnosprawnością oraz 10 km w kategorii Open. Bieg dla wszystkich wpisywał się również w  cykl biegów „Biegnij W Łódzkie – W 80km Dookoła Łódzkiego”, pod patronatem Marszałka Województwa.

Ponad 100- osobowa grupa biegaczy wyruszyła na trasę, aby walczyć o zajęcie punktowanych miejsc nagradzanych przez organizatorów pucharami, dyplomami oraz nagrodami. Bieg wyłonił zwycięzców wielu kategorii.

O podsumowanie biegu i imprezy poprosiliśmy Panią  – Bożenę Hasij – sędzia główny biegu, która prowadziła zawody  w wieruszowskich biegach od samego początku.

-Ja widzę, że impreza się rozwija,  jest coraz więcej osób, które biegają. Cieszy również, że potrafią się odpowiednio zachować na trasie. Organizatorzy bardzo się spięli, ponieważ taki grad nagród w mojej ocenie mówi za wszystko,   wszystko zostało dopięte. Ja nie mam uwag, jeżeli chodzi o trasę i  życzę wszystkim, aby ten bieg się dalej rozwijał, i do zobaczenia za rok.

Panie dyrektorze, jakie wrażenia po tej wspaniałej imprezie:

Maciej Baciński (dyrektor GOSiT) – Wrażenia – na pewno jesteśmy trochę zmęczeni, ale cieszymy się, że z roku na rok uczestników przybywa. W natłoku biegów, które są w okolicy i w Polsce jest  coraz ciężej  o uczestników biegu, my jednak z roku na rok tych uczestników mamy więcej.  Słupki rosną, więc uważamy, że jest w miarę dobrze, choć nie popadamy w samozachwyt. Zawsze  jako organizatorzy z pewnością pierwsi widzimy niedociągnięcia, ale z nich wyciągamy wnioski na przyszłość.

Na zakończenie imprezy  Pani Henryka Sokołowska Prezes SI KOS powiedziała:

– Proszę państwa 24. raz w Wieruszowie odbywa się impreza. W prawdzie dwadzieścia lat nosiła tytuł „Regionalna Impreza Integracyjna „Spotkanie przyjaciół”, a od czterech lat jest to Ogólnopolski Integracyjny Bieg  Uliczny, z tego względu, że chcieliśmy połączyć to wydarzenie, które nazywa się „Spotkania przyjaciół” z biegami, które odbywały się równolegle ulicami miasta.

W tym roku odbywa się to w innym miejscu. Chcieliśmy,  aby to odbywało się  na stadionie, gdzie zaczynaliśmy swoją przygodę,  ale ze względu na remont nie było to możliwe. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na  5. -lecie Ogólnopolskiego Biegu już spotkamy się z Państwem na ul. Sportowej. Stamtąd wyruszą biegacze a my na stadionie i wokół stadionu oraz w parku będziemy mogli spotkać się z przyjaciółmi nie tylko z terenu powiatu wieruszowskiego, ale również z tymi, z którymi przez lata całe stykaliśmy się na imprezie integracyjnej. Tak więc zapraszam już Państwa za rok na imprezę, która będzie się składać  również z  trzech bloków, tak ja to miało miejsce w tym roku.

E.Tomaszek. foto E.T i Piotr Kołodziejczyk

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.