Nowy rok i nowe projekty

„Ten rok nie będzie należał do łatwych, ale na pewno będzie rokiem ciekawym”– tymi słowami Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wieruszowie – Włodzimierz Matyja, rozpoczął uroczystą inaugurację roku szkolnego 2019/2020.

Powitanie w murach wieruszowskiego Liceum absolwentów dwóch typów szkół: gimnazjów oraz szkół podstawowych to wyzwanie, do którego „Kopernik” przygotowywał się od dawna.

Uczniowie klas pierwszych będą się uczyć w klasach o profilach: inżynierskim, przyrodniczym oraz humanistycznym. Licealiści, realizując wiele przedmiotów w zakresie rozszerzonym, będą również mogli rozwijać swoje zainteresowania na licznych zajęciach pozalekcyjnych (np. medialno-dziennikarskich w ramach szkolnej telewizji, pisarskich w ramach koła „Copernicus” oraz zajęciach rozwijających kontakty szkoły z placówkami z innych krajów). W bieżącym roku szkolnym w LO zaplanowanych jest również wiele dodatkowych, innowacyjnych przedsięwzięć.

Jedno z nich jest związane z rozpoczęciem współpracy wieruszowskiego Liceum z grupą kapitałową Prymas&Prymas. Podczas inauguracji roku szkolnego gościliśmy przedstawicieli w/w grupy kapitałowej a także Wicestarostę Wieruszowskiego – Stefana Pietrasa, który również, podobnie jak Dyrektor ZSO, wyraził przekonanie, że rozpoczęte przedsięwzięcie okaże się korzystne dla obu stron.

Rok szkolny 2019/2020 to również realizacja projektu: „Nadzieja dla Europy”. Projekt ten umożliwi m.in. doskonalenie języka angielskiego przez naszych uczniów podczas ich pobytu w innych krajach europejskich.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie to szkoła nowoczesna i wciąż się rozwijająca, co potwierdzają m.in. powyższe przedsięwzięcia. Cieszymy się, że skorzysta z nich kolejna grupa uczniów, która wybrała nasze Liceum. Dyrektor Włodzimierz Matyja życzył sukcesów nie tylko im, ale również ich starszym kolegom i koleżankom. Drugoklasistom w związku z realizacją przedmiotów w zakresie rozszerzonym a trzecioklasistom dobrego roku szkolnego owocującego świetnie zdaną maturą.

Do życzeń złożonych przez Dyrekcję dołączył również Wicestarosta Wieruszowski, po którego przemówieniu odbyło się tradycyjne ślubowanie klas pierwszych. Tym akcentem przywitaliśmy uroczyście nowych uczniów w murach naszej szkoły i rozpoczęliśmy kolejny rok intensywnej i kreatywnej pracy.

Oprac.: Andżelika Kula
Foto: Kamila Mora z kl.3C
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.