Otwarcie sali widowiskowej i „Katarynka” w Łęce Opatowskiej

Sala widowiskowa w Urzędzie Gminy Łęka Opatowska doczekała się remontu. Uroczyste otwarcie połączono z ogólnopolską akcją Narodowego Czytania.

 

W trakcie remontu sali wykonano wiele prac poprawiających komfort jej wykorzystywania oraz estetykę. Starą podłogę zastąpił parkiet, na ścianach pojawiły się panele akustyczne a na scenie pojawiły się kurtyny i ekran projekcyjny. Nowa sala ma służyć mieszkańcom i być miejscem, w którym będą organizowane wydarzenia kulturalne.

Zadowolenia z zakończonej inwestycji nie krył wójt Adam Kopis. Bardzo się cieszę z tej kolejnej, zrealizowanej wspólnie przez wszystkich mieszkańców gminy Łęka Opatowska, za zgodą Rady Gminy, inwestycji na naszym terenie. Mam nadzieję, że wyremontowana sala widowiskowa, w której się znajdujemy będzie służyć nie tylko radnym na posiedzenia, nie tylko pracownikom, ale przede wszystkim będzie służyć mieszkańcom i wszystkim stowarzyszeniom, które dzisiaj zaprosiliśmy.

Tradycyjnego poświęcenia nowej sali dokonał proboszcz parafii w Łęce Opatowskiej ks. Rafał Grześkowiak.

Wszystkie roboty budowlane łącznie z remontem zaplecza socjalnego i części administracyjnej na piętrze budynku opiewały na kwotę 635 527, 01 zł.

Po części oficjalnej, zaproszeni goście wspólnie wzięli udział w Narodowym Czytaniu „Katarynki” Bolesława Prusa. W rolę lektorów wcielili się Anna Jurksztowicz, Marlena Maląg, Tomasz Ławniczak, Dagmara Stanikowska, Jadwiga Kłodnicka, Michał Jerczyński, Łukasz Mikołajczak oraz Adam Kopis.

Tegoroczne Narodowe Czytanie to już VIII edycja tej ogólnopolskiej akcji. Para Prezydencka spośród stu propozycji wybrała osiem nowel.

Ostatnim punktem uroczystego wydarzenia w Łęce Opatowskiej był koncert Anny Jurksztowicz.

Organizatorem uroczystości otwarcia sali widowiskowej był wójt gminy Łęka Opatowska. Natomiast inicjatorem Narodowego Czytania oraz koncertu była Gminna Biblioteka Publiczna w Łęce Opatowskiej.

pwr.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.