Zawody Kępińskiego Strzeleckiego Bractwa Kurkowego

Tradycyjnie 7-go września, na strzelnicy Koła myśliwskiego „DIANA” w Działoszy – Kępińskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie rozegrało zawody tzw. strzelanie żniwne.
Udział wzięło 15 osób – członków Bractwa i sympatyków strzelectwa sportowego.

Była to konkurencja o Puchary ufundowane przez aktualnego Króla Kurkowego – Kępińskiego Bractwa – Jarosława Nowaka oraz specjalna konkurencja dla pań i młodzieży o puchary ufundowane przez Firmę „TATPOL” a także o „Puchar Pamięci Henryka Chowańskiego”

Zawody prowadził i sędziował brat Adam Pisarski a ewidencję strzelecką rozliczał brat Marian Kucharzak.

Po zaciętej konkurencji zdobywcą „Pucharu Pamięci H. Chowańskiego” został (po dogrywce) Wiktor Nowakowski, II-gie miejsce zajął Artur Węgłowski a III-cie Marek Sikora.

W konkurencji o „Puchary Firmy TATPOL” zdobywczynią I-go miejsca okazała się jak w roku 2018, ponownie siostra Renata Grzelak, a II i III-cie miejsca zajęli Krystyna Kucharzak i Kacper Kuropka.

Zdobywcą „Pucharu Króla Kurkowego 2019” został Tadeusz Witkowski, II-gie miejsc zajął Adam Pisarski a trzecie, również po dogrywce, Maksymilian Kijak.

Oprócz gościny brackiej, można było poćwiczyć strzelanie poza konkurencją, z karabinów
i pistoletu sportowego.

Żałować trochę wypada, że pogoda wystraszyła zawodników, gdyż specjalna gościna bracka a szczególnie super placek drożdżowy upieczony przez siostry brackie, nie zaszkodził nawet diabetykom, poprawił nastroje słabszym zawodnikom. Reszty dopełnił napój bracki i jak zwykle w dobrych nastrojach uczestnicy obiecywali rewanże na następnych zawodach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.