Mistrzostwa Kłodzka i Mistrzostwa świata w warcaby

W sobotę 19.10.2019r. w Kłodzku odbyły się IV Otwarte Mistrzostwa Kłodzka w warcaby 100-polowe z udziałem 3 zawodników LKS Czarna Damka Lututów. Nasi zawodnicy zdominowali zawody, zwyciężył Przemysław ODERKIEWICZ przed Janem OSIOŁKOWSKIM, 5 miejsce zajął Wiktor HALAMUS. Należy dodać że podium uzupełnił zawodnik Jutrzenki Częstochowa na co dzień mieszkaniec Gminy Lututów Michał CIBORSKI.

W niedzielę 20 października nasz Mistrz Polski w grze aktywnej (15’+5” na zawodnika) Mariusz ŚLĘZAK startował w Holandii w Mistrzostwach świata. Zawody zdecydowanie zdominowali zawodnicy Holandii i Rosji. Mariusz w 9 partiach uzyskał 8 pkt (2 zwycięstwa, 4 remisy i 3 porażki) co dało mu 44 miejsce. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła 8 miejsce.

Z warcabowym pozdrowieniem
Zygmunt Ślęzak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.