Spotkanie policjantów w Rejonowym Banku Spółdzielczym w Lututowie

8 października 2019 roku w siedzibie Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie odbyło się spotkanie dyrekcji i pracowników z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Tematem spotkania były przestępstwa finansowe popełniane głównie na szkodę osób starszych.

W spotkaniu udział wzięli Pan Marian Fita – Prezes Zarządu Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oraz dyrektorzy i pracownicy poszczególnych oddziałów RBS oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie, podinsp. Adam Stochniałek a także Rzecznik prasowy wieruszowskiej jednostki Policji, asp. sztab. Damian Pawlak. W trakcie spotkania podinsp. Adam Stochniałek złożył podziękowania na ręce Pana Mariana Fity za wzorową postawę Dyrekcji oraz pracownika RBS w Galewicach. Dzięki czujności i prawidłowej reakcji tych osób, na początku października br. zapobiegliśmy próbie wyłudzenia pieniędzy na szkodę mieszkanki gminy Galewice.

W dalszej części spotkania policjanci omówili sytuacje, w których oszuści działający różnymi metodami, próbują oszukać głównie osoby starsze. Podinsp. Stochniałek uczulił obecnych na spotkaniu na takie sytuacje, w których osoby po podjęciu pieniędzy z banku zostają oszukani i niejednokrotnie tracą dorobek swojego życia oraz długoletnie oszczędności. Ponadto policjanci omówili metody i sposoby działania, jakimi najczęściej posługują się oszuści w swojej przestępczej działalności. Funkcjonariusze przekazali obecnym na spotkaniu jak zachować się w poszczególnych sytuacjach. Podkreślono również zasady bezpieczeństwa pracowników banków. Nie zabrakło również wystąpień uczestników spotkania oraz pytań i wzajemnej dyskusji pełnej konstruktywnych wniosków ze strony osób w nim uczestniczących.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.