Śpiew łączy pokolenia – śpiewamy Tobie Polsko

W piątek rozpoczęto obchody Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji Starosta Kępiński i Przewodnicząca Rady Powiatu Kępińskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej przygotowali program podzielony na dwa dni.

Obchody rozpoczęły się 8 listopada uroczystą akademią w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie. Tam władze samorządowe, goście oraz młodzież szkolna uczestniczyli w niezwykłym koncercie pieśni i wierszy poświęconych Ojczyźnie. Najmłodsi uczniowie ZSP nr 1 złożyli uroczyste ślubowanie. Ich koledzy w programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem nauczycieli, zaprezentowali niecodzienną lekcję historii. Pokazali w niej najważniejsze etapy dążeń do niepodległości. Ważnym momentem uroczystości był wspólnie odśpiewany hymn narodowy a piękne artystyczne prezentacje wykonano w duchu patriotyzmu.

Tego samego dnia o godzinie 18:00 w Doku Katolickim w Kępnie zorganizowano koncert patriotyczny. „Chór łączy pokolenia – śpiewamy Tobie Polsko”. Wystąpiły Chór Powiatu Kępińskiego przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. A Tansmana w Kępnie, chóry Harmonia, Cantamus oraz Laskowianie. Zespoły oprócz pokazu swoich umiejętności wokalnych prezentowanych w utworach patriotycznych wykonywały pieśni, w których udział brałą publiczność. Tego dnia wspólne śpiewanie pozwoliło poczuć ducha prawdziwego patriotyzmu.

W poniedziałek 11 listopada w kościele p.w św Marcina w Kępnie odbędzie się msza święta za Ojczyznę. Po nabożeństwie delegacje przemaszerują wspólnym pochodem na kępiński rynek, gdzie zostaną złożone kwiaty i wieńce.

Natomiast na godzinę 11:11 zaplanowano Narodowy Bieg Stulecia. To już szósta edycja  Biegu Ulicznego św. Marcina o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno. Organizatorzy przygotowali także Bieg Służb Mundurowych.

DzienDobrywKepnie
pwr
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.