Wizyta policjantki w Publicznym Przedszkolu w Żdżarach

21 października 2019 r. przedszkolaki ze Żdzar gościły policjantkę mł. asp. Annę Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, która w ramach projektu „Mały mis w świecie wielkiej literatury” czytała dzieciom bajkę, pt. „Miś i światła sygnalizatora”.

Entuzjazm dzieci, słuchających tekstu o nieuważnym misiu dał zielone światło do rozmowy o bezpiecznym poruszaniu się po ulicy.

Funkcjonariuszka opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się na rowerku, hulajnodze itp. urządzeniach. Przestrzegała przed kontaktami z obcymi osobami, uczyła jak być bezpiecznym podczas zabaw na podwórku i w domu, powtórzyła z dziećmi numery alarmowe.

Policjantka pokazała dzieciom elementy swojego umundurowania. Na koniec każde dziecko dostało kolorowankę o ruchu drogowym, aby pamiętało o bezpiecznym zachowaniu na drodze.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem policjantce podziękowania i pamiątkowym zdjęciem.
Z całego serca dziękujemy mł. asp. Annie Stępień za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają tę niecodzienną wizytę policjantki w swoim przedszkolu.

mgr Karolina Patyk
mgr Alicja Kaczmarzyk
Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.