Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 „Działajmy razem”

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Działajmy razem” w Szkole Podstawowej w Pieczyskach zrealizowano wiele działań w tym zakresie.

Były to min.: lekcje poświęcone bezpieczeństwie w sieci dla klas I-VIII w oparciu o filmy „Owce w sieci” oraz stronę sieciaki.pl. Klasa VIII brała udział w projekcie „Czy jesteśmy bezpieczni w naszej szkole w Internecie?”. W ramach tego projektu uczniowie w grupach opracowali ankiety na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, przeprowadzili badania ankietowe wśród kolegów z klas V-VIII, opracowali wyniki tych ankiet oraz przygotowali w Excelu wykresy przedstawiające odpowiedzi. Z wynikami zapoznali społeczność szkolną podczas apelu . Uczniowie klas V- VII brali udział w szkolnym konkursie na plakat „Bezpiecznie w sieci”, które można było oglądać na korytarzu szkolnym.

Wyróżnienie uczniowie otrzymali dyplomy i drobne nagrody rzeczowe. Podczas apelu młodzież zaprezentowała przedstawienie, w którym aktorzy próbowali przekazać kolegom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z Internetu. Podsumowaniem akcji było spotkanie z kierownikiem Miejskiego Ośrodka Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Wieruszowie panem Dariuszem Soborczykiem, który przygotował prezentację na temat niewłaściwego wykorzystywania komputera i Internetu.

Edukacja i profilaktyka w obszarze właściwego korzystania i poruszania się w cyfrowym świecie jest obecnie bardzo ważnym zadaniem nie tylko szkoły, ale i całego otoczenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pieczyska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.