Łukasz Mikołajczyk – Wojewoda Wielkopolski

🔸 Od najbliższego poniedziałku w Krotoszynie na terenie tamtejszego targowiska z mojej inicjatywy uruchomione zostanie Centrum Testowe Covid-19 drive thru, w którym bez wychodzenia z samochodu, bezpłatnie będzie można poddać się testowi na koronawirusa. Organizacją tego miejsca zajmą się Wojska Obrony Terytorialnej oraz sanepid. Także sanepid będzie wskazywał osoby, które mają udać się swoim autem na pobranie wymazu.

🔸 Krotoszyński sanepid potwierdza stabilizację, jeśli chodzi o sytuację nowych przypadków zakażeń w tym powiecie. Do ideału jest jeszcze daleko, ale widać, że nasze działania przynoszą skutek. Część krotoszyńskiego szpitala funkcjonuje bez problemu, kolejne oddziały będą otwierane w miarę powrotu do pracy lekarzy i personelu.

🔸W związku w powrotem do funkcjonowania przedszkoli i żłobków już niedługo ruszy dystrybucja do tych instytucji środków dezynfekcyjnych. Za to zadanie odpowiedzialna jest straż pożarna.

🔸 Urząd Miejski w Krotoszynie za kwotę 15 tysięcy złotych dostarczył do miejscowego szpitala maseczki. Od 4 maja w mieście wraca funkcjonowanie parkometrów, które jak zapewnił burmistrz zostaną zdezynfekowane. DPS Baszków planuje przyjęcie kolejnych pensjonariuszy, którzy najpierw będą musieli przejść kwarantanne w sąsiednim budynku.

🔸 To najważniejszego punkty, jakie dziś poruszane były podczas wideokonferencji z włodarzami gmin powiatu krotoszyńskiego, burmistrzem Krotoszyna, starostą, dyrektorem szpitala i dyrektorem sanepidu.

 

 

 

 

 

 

 

FB

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.