Funkcjonowanie przedszkoli i szkół w Gminie Sokolniki od 25 maja 2020 r.

Wójt Gminy Sokolniki – Sylwester Skrzypek, wspólnie z dyrektorami szkół podjęli decyzję o dalszym zawieszeniu zajęć w przedszkolach oraz czasowym zawieszeniu zajęć w klasach I-III szkół podstawowych znajdujących się na terenie gminy Sokolniki.

 

W komunikacie na stronie www.sokolniki.pl czytamy:

Mając na uwadze sytuację epidemiologiczną w naszym regionie, a także informacje ze strony rodziców o nieuczęszczaniu dzieci do przedszkoli i klas I-III szkół podstawowych wspólnie z Dyrektorami Szkół podjęta została decyzja o dalszym czasowym zawieszeniu zajęć w przedszkolach oraz czasowym zawieszeniu zajęć w klasach I-III szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Sokolniki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od dnia 25 maja 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r.

Powyższa decyzja podyktowana jest również brakiem możliwości dostosowania funkcjonowania przedszkoli i szkół do wytycznych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji Narodowej, w takim stopniu, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom jak i pracownikom przedszkoli i szkół.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.