Historia jednej orkiestry

Historia jednej orkiestry to tytuł filmu, w którym zawarte będą wydarzenia opisujące historie naszego regionu od klęski Powstania Styczniowego do odzyskania niepodległości aż do aktualnych czasów.

W scenerii drewnianego mostu na rzece Niesób pomiędzy miejscowościami Kuźnica Skakawska -powiat wieruszowski i Biadaszki – powiat kępiński, realizowano pierwsze zdjęcia. Jak wiadomo z historii, powiat wieruszowski przed wybuchem II wojny światowej był punktem granicznym. Na planie filmowym pojawili się członkowie grupy rekonstrukcyjnej Gloria Victis oraz członkowie stowarzyszenia „Złoty Krzyż” ze Zduńskiej Woli.

-To malutki wycinek filmu o naszym regionie na podstawie historii Orkiestry Dętej w Czastarach. Orkiestranci nie byli tylko muzykami, ale przede wszystkim żołnierzami niepodległej ojczyzny. Praktycznie każdy należał do POW a wielu brało udział w walkach w roku 1920 i wspomagali czynnie walki na Śląsku.
Dla tego na kanwie ich życia chcemy snuć opowieść o roku 1918-1920, ale i dalej w czasy drugiej wojny światowej i czas współczesnych.
Oczywiście nasz projekt realizujemy wspólnie z GOK i Orkiestrą Dętą w Czastarach. Projekt jest dofinansowany w ramach programu wieloletniego niepodległa na lata 2017 -2022.
W dzisiejszych zdjęciach wsparli nas nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia „Złoty Krzyż” Zduńska Wola oraz lokalna prasa, która zawsze nas wspiera. Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli.
Dzisiejszy zdjęcia dotyczyły życia na pograniczu i wybuchu II wony światowej. Jeszcze raz wielkie dzięki, że zawsze jesteście z nami – dla ITP i powiatowy.pl krótkiego wywiadu udzielił Prezes Gloria Victis Tomasz Jaciuk.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Biadaszki, Kuźnica Skakawska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments